www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=28188&kat=1
Politsei tabas autovargustes kahtlustatavad

Politsei tabas alaealistest koosneva noortekamba ja äsja täisealiseks saanud noormehe, kes läinud aasta detsembris murdsid Kuressaares autodesse ning ärandasid sõiduautosid, kirjutab Oma Saar.

Kuressaare politseijaoskonna politseijuhtivinspektor Marko Mägi ütles, et detsembrikuu jooksul murti Kuressaare linna erinevates rajoonides sisse enam kui kümnesse sõiduautosse.

“Tänaseks on selgunud, et selle autodesse sissemurdmise laine taga seisis tegelikult üks kolmeliikmeline alaealiste poiste kamp ja neist täiesti eraldi tegutses veel üks äsja täisealiseks saanud noormees,” ütles Mägi ja lisas, et kõik kahtlusalused on Saare maakonna alalised elanikud.

Noormehed vanuses 16-17 eluaastat murdsid ühekokku sisse umbes kümnesse sõiduautosse. “Nad valisid välja vanemad sõiduautod, millel puudus signalisatsioon ja mille ukselukk oli kulunud,” ütles Mägi. Autoukse avasid noormehed vanema süütevõtme abil.

Lisaks sissemurdmisele ärandas kolmeliikmeline noortekamp Kuressaare linnas veel neli sõiduautot. Koos varguste ja lõhkumistega ulatub noorukite tekitatud kahju paarikümne tuhande kroonini.

Kõik kolm alaealist noormeest on varem kriminaalkorras karistamata.

Lisaks tabas politsei veel ühe, äsja täisealiseks saanud noormehe, kes samuti käis detsembrikuus Kuressaare linnas autodes vargil.

Praeguse seisuga on politsei tuvastanud, et noormees murdis sisse kolme sõiduautosse. Mägi sõnul purustas noormees sõiduauto aknaklaasi, ronis autosse ja varastas autoraadio. Ka tema valis välja vanemad masinad, millel signalisatsioon tavaliselt puudus.

Kõigi kahtlusaluste suhtes on politsei alustanud kriminaalmenetlust karistusseadustiku varguse paragrahvi järgi. Selle alusel võib kohus süüdlasi karistada kuni viieaastase vangistusega.

MM / BNS Meie Maa 10-01-2007