www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=28141&kat=1
Päästeosakond kolib GoBusi ruumidesse

Politsei ja päästeteenistuse ühise hoone valmimiseni kolib Saaremaa päästeosakond tõenäoliselt veel selle kuu lõpuks Kuressaares Pihtla tee 20 asuva bussiettevõtte GoBus ruumidesse. Häirekeskuse ajutine asukoht on veel lahtine.

Siseministeeriumi halduse asekantsler Merle Küngas kohtus eile Kuressaare linnapea Urve Tiidusega, et arutada politsei ja päästeteenistuse ühise uue maja ehitamisega seonduvat. Asekantsleri sõnul leppis ta linnapeaga kokku, et Riigi Kinnisvara AS esitab järgmisel nädalal linnavalitsusele avalduse hoone detailplaneeringu algatamiseks.

Vaja lammutusluba

Ühtlasi tutvustas asekantsler linnapeale ja tema kolleegidele siseministeeriumi visiooni uuest hoonest. Saaremaa päästeosakond peaks olema ajutisse asukohta kolinud hiljemalt 28. jaanuariks. Selle kuupäeva käis mullu välja siseminister Kalle Laanet kui praeguse Pihtla tee 7 asuva päästeosakonna hoone lammutamise algusaja.

“Kolimise mõttes on see kuupäev täiesti reaalne. Kuna meil veel lammutusluba pole, ei oleks ma selles kuupäevas väga kinni,” ütles Küngas. Lammutamisloa saamiseks esitab siseministeerium linnale taotluse. Praeguse projekti järgi ei jää päästeosakonna Pihtla tee 7 hoonest alles ükski detail. Asekantsleri sõnul peaksid nii autode parkimine kui ka uus hoone krundile ära mahtuma.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe pidas GoBusi ruumidesse kolimist ainsaks lahenduseks, kuna mujale pakutud kohtadesse ei mahu osakond ära. Saaremaa päästeosakond leidis algselt endale ajutiseks asukohaks neli võimalikku varianti: Kuressaares Kaevu tänaval asuv Farlex Auto OÜ autoremonditöökoda, Kuressaares Põhja 53, AS Saare Kinnisvarale kuuluv hoone, mida rendib ML Autoservice OÜ, Pihtla tee 20 AS GoBus ruumid ja Kellamäel endise asfalditehase, praeguse Saare Ereki kasutuses olev töökoda.

Häirekeskus politseisse

Asekantsler Küngase sõnul arutas ta päästeameti peadirektori Kalev Timbergiga võimalust paigutada päästeosakonna häirekeskus ajutiselt politsei juurde, see eeldab politseijaoskonnas operaatorite ööpäevaringset tööd. Praegu töötavad operaatorid jaoskonnas tööpäeva piires.

Lindmäe sõnul oli päästeosakonnal häirekeskus algselt plaanitud GoBusi ühte ruumi. Samuti GoBusi kolivast keskkomandost oleks võimalik olnud tagada häirekeskusele elektrireserv. “Linna teise serva nii pikka elektrijuhet me ei vea. See ei ole mõeldav,” ütles Lindmäe. GoBusi ruumides oleks katkematu elekter olnud tagatud sellega, et pritsimehed tõstavad autolt maha generaatori ja ühendavad selle elektrikilbiga.

Ahto Jakson Meie Maa 05-01-2007