www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=27902&kat=1
Mees hoidis külmkapis granaati

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik võttis nädalavahetusel Mustjalas mehelt ära granaadi, mida too hoidis külmkapis. Esialgsetel andmetel on tegemist õppeotstarbelise lõhkekehaga.

Alliku sõnul teatasid Mustjala valla elanikud talle pühapäeva õhtul, et küla peal liikus ringi mees, kelle käes nähti granaaditaolist eset. “Mõned elanikud olid hirmul. Otsustasin asja kontrollida,” ütles komissar.

Pärast naabritega vestlemist sisenes politseijuht kahtlase mehe korterisse. Mees loovutas granaadi politseinikule. “Ta oli selle külmkappi pistnud,” rääkis komissar. Purjus mehe selgitused granaadi päritolu kohta jäid segaseks. Ta olevat selle saanud vanast tsiviilkaitse laost.

Allik andis granaadi üle kohalikule päästeametnikule, kelle esialgse arvamuse kohaselt on tegemist õppeotstarbelise granaadiga. Täna saabub Kuressaarde Pärnust pommirühm, kes vaatab granaadi üle. Kui selgub, et selles on lõhkeainet, alustab politsei kriminaalmenetlust.

“Noomisin kodanikku, hoolimata sellest, kas on tegemist õppegranaadiga või mitte. Ei ole ilus inimesi ärevusse ajada,” lausus politseikomissar. Alliku sõnul oli tegemist mehega, kes talle tuttav varasemast ajast, mil Allik töötas Mustjala vallas konstaablina.

Ahto Jakson Meie Maa 12-12-2006