www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=27718&kat=5
Asutati Hiiumaa nägemispuudega inimeste ühing

Mõtted Hiiumaa nägemispuudega inimeste koondamisest ühe mütsi alla on liikunud juba ammu nii sotsiaaltöötajate kui ka nägemispuudega inimeste endi hulgas. Kuna kõik head mõtted ükskord ikka tõelisuseks saavad, juhtus samuti ka selle mõttega.

Oktoobri lõpul said Kärdlas puuetega inimeste tegevustoas kokku Leo Kobin, Juta Sikkel ja allakirjutanu, nõuga toetasid Hiiumaa puuetega inimeste koja juhataja Malle Kobin ja puuetega inimeste tegevustoa töötaja Jane Aron. Arutleti ja vaieldi ning lõpuks otsustatigi panna alus uuele ühingule, mille nimeks sai Hiiumaa nägemispuudega inimeste ühing. Võeti vastu põhikiri ja ühingusse astumise kord ning valiti ka juhatus. Kõik vajalikud paberid said notariaalse kinnituse 13. novembril.

Aeg ei peatu ja nii on tänaseks juba tuleva aasta tööplaan valmis ja esimene rahataotluski tehtud. Kuna see on mittetulundusühing, siis on tegevuseks vaja taotleda rahalisi vahendeid. Usume, et liikmete arv suureneb juba detsembris, kui kutsume nägemispuudega inimesed jõulukokkusaamisele. Nagu nimigi ütleb, koondab Hiiumaa nägemispuudega inimeste ühing inimesi, kellele arstliku komisjoni otsusega on omistatud nägemispuue või liitpuude korral on üks nendest nägemispuue.

Meiega saab ühendust võtta telefonidel 469 4374 ja 5333 4929.

HELLE TIKKA Hiiu Leht 24-11-2006