www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2766&kat=1
Saarlaste merevalss pääses Eurolaulu finaali

Eesti Eurolaulu zürii valis kaheksa lõppvõistlusele pääsenud laulu hulka ka saarlaste Kersti Kuuse ja Imre Sooääre “Sounds of the Sea” (“Merekohin”).

“See tuli endalegi üllatusena, sest konkurents oli väga kõva: 80st võistlusele esitatud laulust pääses lõppvooru ainult 8! Arvan, et meie laulus oli lihtsalt nii hea ja positiivne energia sees ning et vähemalt eelmise aasta lauludega võrreldes on ta täiesti erinev,” tunnistas Meie Maale laulu üks autor Imre Sooäär.

Loo teise autori Kersti Kuusega seob Sooäärt juba kauaaegne koostöökogemus. “Oleme kunagi Kuressaares koos teinud ansamblit Kahekõne, koos käisime ka lastemuusikakoolis. Meie muusikaline mõttelaad sobib väga hästi kokku, me nagu täiendame teineteist,” rääkis Sooäär.

Möödunud aastal soojendati vana muusikaline tutvus ja koostöö uuesti üles ja koos otsustati kirjutada laul ka Eurovisiooni tarvis. “Kirjutasime selle valmis tunni ajaga. Minu poolt tuli suurem osa refräänist, suurem osa salmist tuli Kersti poolt. Panime kaks asja kokku, parandasime pisut ja oligi valmis,” ütles Sooäär, kes on ka laulu sõnade autor.

Valsirütmis merelaul jutustab igatsusest tuulise rannapealse järele, kust kunagi ära mindud sai ning merekohinast, mis sinna kaldale ikka ja jälle tagasi kutsub. “Üks tõeline saare kadakate vahelt tulnud laul. Kui midagi saab Saaremaa oma olla, siis see laul peab seda küll olema,” kinnitas autor.

Kõik Eesti Eurolaulu lõppvooru jõudnud lood on inglisekeelsed. Eelvooru esitatud demol laulis Kuuse ja Sooääre laulu 16-aastane, aga Ellerheina lastekoori solisti- ja ETV Laulukarusselli võitjakogemusega solist Tui Hirv.

Eesti Eurolaulu finaalkontsert toimub 3. veebruaril.

TIIU TALVIST Meie Maa 16-12-2000