www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=27211&kat=1
Sügislaat Mustjalas

Nädalavahetusel toimus Mustjala rahvamaja õuel traditsiooniline sügislaat, mille korraldas kodukultuuriselts Koit koostöös allakirjutanuga.

Müügimehed olid kohale sõitnud üle Eestimaa ja kohe nii hulgaliselt, et lisaks laada murupatsile ühistupoe esine hõivati. Kaugemad müüjad olid Tartust, kes rõõmustasid rahvast kvaliteetse tööstuskaubaga. Viljandimaa Viiratsi lihatööstus hoolitses aga maitsvate vorsti- ja singitoodete eest. Laadasaia müügi õiguse omandas OÜ Saare Leib, kelle tooted ei vajanud reklaami. Mahetoodangut pakkus kohaliku valla Rahtla küla talumees Jaan Kaju.

Värske lihakraami eest hoolitses Kalle Kaarmalt ja kesvamärjukese ankrutest jagas mõdu Aarne Pihtlast. Rahvamajas laada kontoris, oli organiseeritud väga mitmekülgne õnneloos, millele peavõidu (4,5 kg mett) omakandinoorik koju viis.

Laadalisi rõõmustas veel tragide seltsinaiste poolt oma kangastelgedel kootud vaipade näitusmüük ja lastele korraldatud mitmed mängud.

Üllatus jõudis kohale keskpäevaks, mil kaugelt Austraaliast pärit noormees Jonatan laulu ja pillilood lahti lõi ja vanadel rokipeerudelgi sära silma tõi. Suur kummardus Ain Vammusele Viidumäelt, kes kodulootoa kõrvale kurendaia ehitas ja oma meistrisaladusi ka asjast huvitatutele jagas. Lattaia ehitust jätkatakse järgmistel rahvaüritustel.

Mitmekülgse programmiga laadamelu võttis linti filmimees Sulev Keedus. Kohal viibis Kaarel Tarand Sirbi toimetusest.

Täname toetajaid: kodukultuuriselts Koit, Mustjala pulm, rahvamaja ja vallavalitsus.

Kalle Kolter, kultuuri- ja spordijuht Meie Maa 10-10-2006