www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26722&kat=5
Kilomeetripikkune laevajärjekord

Pühapäeval venis Heltermaal autode järjekord taas Priidumeeli puhkeküla teeotsast (1 km sadamast) kaugemale Suuremõisa suunas.

“Praegu on meil pühapäeviti kaheksa graafikujärgset reisi,” selgitas Saaremaa laevakompanii Hiiumaa liini direktor Aidar Lees- Leesmaa, “Pühapäeval tegime ühe lisareisi kell 00.30, et kõik soovijad üle saaksid.”

Lees-Leesmaa rääkis Hiiu Lehele, et tuleval aastal loodab laevakompanii riigiga veidi teistsuguse graafiku kokku leppida. “Reisid hakkaksid toimuma iga kahe tunni tagant,” täpsustas Lees-Leesmaa. Kui riik tellib rohkem reise, siis laevakompanii teeb ka rohkem reise.

“Ootus on ka, et lisalaev hakkab kogu aeg olema stardivalmis. Mitte nii nagu praegu, et ta on küll olemas, aga seisab,” rääkis Hiiumaa liini direktor Aidar Lees-Leesmaa. Samas nentis ta, et kui reisijate arv jätkuvalt kasvab, siis ei ole ka need lahendused eriti suureks leevenduseks. Aga vähemalt hullemaks ei tohiks minna.

Lees-Leesmaa sõnul loodab ta leevendust sellest hetkest, kui liinil on päris uus laev. “Lepingu järgi peaks see liinil olema 2009. aastal, aga me oleme võtnud sellise suuna, et ta saaks käiku aastal 2008,” selgitas Aidar Lees-Leesmaa. “Kas see ka õnnestub, seda ei oska ma muidugi lubada.”

KADI LAID Hiiu Leht 22-08-2006