www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26689&kat=1
“Ruudi” võitis Tokio festivali peaauhinna

Saaremaal filmitud koguperefilm “Ruudi” võitis Tokyos toimunud Kodomotachino festivalil mängufilmide kategoorias grand prix.

Peale selle annab festival välja auhinna ka joonisfilmide kategoorias, mille tänavu võitis Taani film, teatas “Ruudi” tootnud Allfilm.

Kodomotachino on ainus lastefilmide festival Jaapanis. Festivali põhitegijad on lapsed, kes moodustavad ˛ürii, on ajakirjanikud, kes korraldavad pressikonverentse ja intervjueerivad üle maailma kohale sõitnud filmitegijaid ja festivalikülalisi.

Lapsed juhivad ka programmi, teadustavad seda lavalt ja korraldavad lava taga festivali tegevust. Lapsajakirjanikud annavad festivalil iga päev välja värske pressibülletääni.

2006. aasta tingimusteta lemmikuteks osutusid Eesti film “Ruudi” ja selle peaosaline 8-aastane Paul Oskar Soe. Paul Oskar ja filmi re˛issöör Katrin Laur olid Tokios ka festivalil külalisteks.

Nii nagu kunst peab inimesi puudutama eelkõige emotsioonide tasandil, puudutas Kodomotachino festival Jaapanis nii laps- kui täiskasvanud publikut. “Ruudi” tõi Jaapani vaatajale lähedale Eesti, Saaremaa, meie elu ja meie probleemid.

Ja kui film kõigile küsimustele vastuseid ei andnud, oli ilma keelt oskamatagi selge, et inimene saab inimesest ikka aru. Nii sai jaapani vaataja aru “Ruudist” ja Paul Oskar oma uutest jaapani sõpradest.

Eestis kogus “Ruudi“ peaaegu 40 000 vaatajat, jäädes iseseisvusajal toodetud mängufilmide arvestuses alla vaid “Nimedele marmortahvlil“ ja “Vanadele ja kobedatele“.

Tokio festival

• 8.-13. augustini toimus Tokios 14. lastefilmide festival Kodomotachino Kinder Film Festival Tokyo.
• Selle direktor on sakslanna Renate Zylla, kes juhtis 17 aastat Berliini Flmifestivali lastefilmide sektsiooni.
• Festivali ellukutsuja, selle korraldaja ja hing tänase päevani on Mitsu Tahira, ärimees, kelle jaoks lastefilmide festival on kirg ja hobi.
Allikas: Allfilm

MM / Meie Maa 17-08-2006