www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26592&kat=1
Ruhnu vallavanem tegi valla bussiga avarii

Ruhnu vallavanem Aare Sünter tagurdas eile ennelõunal Ruhnu sadamas valla 20-kohalise Mercedes-Benz bussiga otsa autole omamata bussi juhtimiseks vajaliku kategooria juhiluba.

“Väike köks oli küll jah. Mõlemad olid vanad masinad ja mingit probleemi ei olnud,” vastas Sünter pärast pikka pärimist. Vallavanema sõnul hakkas ta bussiga tagurdama ega märganud, et auto bussi taha sõitis. “Õige bussijuht tuli laeva pealt ja ma manööverdasin bussi paika, et teised autod liikuma saaksid. Buss on tagant nii palju kõrgem, et ma ei märganud autot,” rääkis vallavanem.

Ta tunnistas, et bussi juhtimiseks tal luba puudus. Küsimusele, kas sõidukid kannatada ka said, vastas Sünter: “Bussi tagumine konks ja kastiga autol ees olnud känguru raud sattusid kokku. Kummalgi osapoolel üksteisele pretensioone polnud.”

Ruhnu valla bussijuhi ametit pidav puhkusel viibiv Sulev Kaljulaid rääkis Meie Maale natuke teist juttu. “Nägin toimunut ise pealt ja kuulsin raginat,” ütles ta. Bussijuhi sõnul sai avarii tagajärjel kannatada bussi tagumine plastmassist põrkeraud, mis oli puruks. Ka auto sai tema sõnul natuke muljuda. Kaljulaid ei osanud öelda, kes bussiga tema puhkuse ajal sõidab. “Puhkusele minnes andsin bussi maanõunikule üle,“ lausus ta. Mehe sõnul tekkis tal vallavanemaga väike konflikt, kuna kõigil teistel valla töötajatel tõsteti palka ja tal mitte. “Lisaks oli bussil roolirike ja tagavaraosi ei olnud. Nii võtsingi kahe aasta puhkuse korraga välja,” kurtis Kaljulaid. Bussijuhi sõnul on ta vähemalt kolm korda näinud Ruhnu vallavanemat bussirooli keeramas.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles Meie Maale, et keegi peab politseile toimunu kohta info edastama, siis saab politsei hakata juhtunut väärteokorras menetlema. Alliku sõnul ei olnud numbrile 110 keegi avariist teatanud. “Kui tal bussi juhtimiseks vastava kategooria luba puudus, siis on rikkumine toime pandud,” märkis Allik vallavanema tegevuse kohta. Liiklusseadus näeb mootorsõiduki juhtimise eest ilma vastava kategooriata karistusena ette kuni 6000 krooni suuruse rahatrahvi või aresti.

Ahto Jakson Meie Maa 05-08-2006