www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2657&kat=3
Beatles "1" - rekordkiire läbimüügiga album

The Beatles on tõestanud, et on maailma populaarseim ansambel ka aastakümneid pärast lagunemist, sest uut albumit "1" on müüdud juba üle 12 miljoni eksemplari, millega plaat pretendeerib läbimüügikiiruse rekordile.

Albumi välja andnud firma Apple teatas kolmapäeval, et kuulsa neliku hitialbumit müüdi esimese nädalaga 3,6 miljonit ja kolme nädalaga kokku üle 12 miljoni eksemplari.

Kolmekümne aasta eest lahku läinud Paul McCartney, John Lennon, George Harrison ja Ringo Starr trügisid ette senisest rekordiomanikust USA bändist N Sync, kes müüs märtsis oma plaati "No Strings Attached" esimese nädalaga 2,4 miljonit eksemplari.

"Müügiarvud on lakke tõusnud ega peatu seal," ütles Beatles'i pressiesindaja Jeff Baker kolmapäeval.

"1" tõrjus esimesel nädalal müügitabelis esikohalt briti poppsataari Robbie Willamsi "Sing When You're Winning" ja on edetabeli tippu jõudnud 28 riigis, teiste seas Suurbritannias, USA-s, Saksamaal, Austraalias, Iisraelis ja Tšiilis.

Album sisaldab biitlite 27 menulugu ja pürib nüüd kõigi aegade enimmüüdud ansambliplaadiks. Guinnessi rekordite raamatus on see rekord praegu Eaglesi käes, kelle 1976. aasta Greatest Hits plaati on müüdud 26 miljonit eksemplari.

MM/BNS BNS 07-12-2000