www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26554&kat=1
Endisest teenindusmajast võib saada hotell

Pikal tänaval asuvast endisest teenindusmajast võib saada tulevikus pärast hoone põhjalikku renoveerimist Kuressaare suurimaid hotelle.

"Ei tahaks äriplaanist veel midagi täpsemalt rääkida, sest võimalikud on mitmed variandid," lausus aasta algul soomlastelt endise teenindusmaja omandanud ehitusfirma Primus PR juht Priit Riim. "Nii kaua kui endal veel selge pole, mis sinna tuleb, on ka vara täpsemalt rääkida. Vast augusti lõpus saaks äriplaanist lähemalt kõneleda."

Kuressaare Sõnumite andmeil kavandab omanik rajada aadressil Pikk 26 asuvasse endisesse teenindusmajja esmajärjekorras hotelli. Samuti on kaalumisel olnud hoonesse korterite ehitamine.

Praegu käib hoone koristamine prahist. Seejärel on plaanis hoone põhjalikult renoveerida.

Kuigi ehitusfirma Primus PR kaalus hoone maatasa lammutamist, jääb hoone põhikonstruktsioon siiski paika.

"Ehitusekspertiis selgitas, et lammutada pole vaja, kuna hoone konstruktsioonid on kindlad," lausus Primus PR juht Priit Riim.

Teenindusmaja on seisnud aastaid tühjana. Primus ostis hoone eelmiste, soomlastest omanike käest vallasvarana. Aastaid eelmiste omanike vahel kestnud kohtuvaidluste tõttu oli objekt kinnistamata. Endise teenindusmaja krundi suurus on 6731 ruutmeetrit.

Kuressaare Sõnumid 27-07-2006