www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26553&kat=1
Noorukid seavad end Tori abaja ujumiskeeldu rikkudes ohtu

Kuigi Kuressaare jahisadama akvatooriumis ujumine on rangelt keelatud, rikuvad noorukid kuumade ilmadega keeldu ja seavad ohtu nii oma elu kui laevaliikluse Tori abajas.

"Noored kasutavad Kuressaare jahisadama akvatooriumi intensiivselt ujumiseks, kuigi üleval on ujumist keelavad märgid," lausus Kuressaare arengu ja majandusala abilinnapea Kalle Koov. "Ujumist keelavad märgid ei ole sinna niisama paigaldatud, vaid eelkõige ikkagi ujujate tervise ja ohutuse tagamiseks. Jahtide ja kaatrite liiklus sadama akvatooriumis on küllaltki tihe ja nii võib juhtuda õnnetus, kuna näiteks mõni purjetaja ei pruugi vee peal või vee all ujujaid märgata."

Noored eelistavad Tori abajat Titerannale põhjusel, et seal on vesi sügavam ning kaidelt on hea võimalus pea ees vette hüpata. Vee sügavus jahisadama akvatooriumis on 2, 6- 3, 2 meetrit.

Linn palkas turvafirma noorukeid jälgima

Lisaks jahtide ja kaatrite liiklusele on Tori abajas ujumine ohtlik ka seetõttu, et Ujula abajas olevat Titeranda jälgiv vetelpääste ei jõua jahisadama akvatooriumil silma peal hoida.

Seetõttu sõlmis Kuressaare linnavalitsus turvafirmaga Securitas leppe, et firma patrull hoiab alates 15. juulist kuni kuu lõpuni silma peal vastvalmival Raiekivi säärel ja turvamehed takistavad jahisadama akvatooriumis seni kontrollimatut ujumist. Sõltuvalt vajadusest ja ilmastikuoludest otsustab linn leppe pikendamise.

Turvafirma peab lisaks hea seisma selle eest, et jalgratastega ei kahjustataks Raiekivi sääre piirkondi, kuhu on maha pandud muld ja peale külvatud seni veel tärkamata muru. Samuti on Raiekivi säärel olnud probleeme sellega, et noorukid lõhuvad ujumist keelavaid silte.

Vettehüpete jaoks tellis linn spetsiaalse ujuvsilla

Järgmisel aastal peaks keelatud kohas ujumise probleemi lahendama linnavalitsuse tellimus, mille kohaselt paigaldatakse Ujula abajasse Raiekivi sääre tipuossa ujuvsild, mille pealt on noortel sobilik pea ees vette hüpata. Samuti annab see võimaluse ujuda sügavamas vees kui praegu Titerannas.

"Ettevõtmise hea külg on see, et nii saab ka vetelpääste noortel silma peal hoida ja samas on olemas sügavam koht ujumiseks," ütles Kalle Koov. Tema sõnul oli valmistajatehas valmis ujuvsilla tarnima ka tänavu augusti teises pooles, kuid selleks ajaks on rannahooaeg ilmselt juba lõppenud.

"Seetõttu peame mõistlikuks paigaldada järgmisel aastal, " lisas Kalle Koov.

Kuressaare Sõnumid 27-07-2006