www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26545&kat=1
Tantsumaraton Laadlas Angerja baari õuel

Laupäeval toimus Laadla külas Torgu vallas uudne üritus – tantsumaraton. 1970-80ndate aastate stiilis tantsiti kaks tundi järjest vastavalt tolleaegsetele rütmidele, mille juurde kuulus ka vastav riietus.

ˇürii hindas riietust, rütmitaju, loomingulisust, kokkutantsimist, vastupidavust. Kell üksteist õhtul alustas kuus nummerdatud paari. Ainult üks paar langes välja, ülejäänud nautisid rütme palehigis ja rõõmsal meelel. Rahvas elas kaasa ja nautis huvitavaid kombinatsioone. Igaüks võis muidugi ka tantsu lüüa koos võitlejatega.

Pärismaratoni joostakse ju ka kaks tundi, nii et paras koormus tantsijatele. Siin tuli teha ka kiirendusi vastavalt muusikale.

Õnnelikud võitjad olid Eva ja Indrek, järgnesid Kaire ja Vambola ning Annika ja Tarmo. Autasud olid rahalised – 1000, 600, 400 krooni.

Ürituse saime läbi viia tänu heategevusele. Need head inimesed olid kohalike külade elanikud: Nalmond Meri, Kaupo Vipp, Kalev Vipp, Ain Talur, Toivo Pära, Einar Tuus, Jüri Lei, Aivo Põlluäär, Mihkel Undrest, Luule Aadussoo, Salme Rinne, Valdur Suurik.

Tantsumaratonile eelnes Salme näiteringi näidend “Hulkuri valss”, kuhu kogunes palju vaatajaid. Kõik said näo naerule ja lõbusa tuju kojuminekuks.

Laadla küla Torgu vallas on inimeste hulgas juba päris kuum koht. Välja on kujunenud traditsioonilised üritused nagu iga laupäevaõhtune on baari-õhtu, kus saavad kokku ümbruskaudsete külade elanikud ja suvekülalised. Samuti võtab Laadla küla jaanipäev juba peaaegu Rahuste küla jaanipäeva mõõdu välja.

Õie Väli Meie Maa 27-07-2006