www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26483&kat=1
Tantsivad karud ja kuulsad klounid Saaremaal

Sel nädalal jõudis mandrilt Saaremaale Tsirkuse Tuur, mis toob saarlasteni atraktiivseid tsirkusenumbreid ja kogenud artistide etteasteid üle kogu maailma.

Tuntud tsirkuseprofessionaali ja tuuri korraldaja Vassili Deljavski sõnul saab ringreisil esinemas näha ainult kvaliteettsirkust. Etenduse jooksul astuvad publiku ette näiteks akrobaadid, koerad, karud, võimlejad, ˛onglöörid ja mustkunstnikud. Etenduse põhinumbris esineb ka Deljavski ise, keda peetakse Euroopa üheks parimaks klouniks. “Tema juba teab, kuidas publik pöördesse viia,” ütleb tsirkusetelki teel olnud akrobaat ja kinnitab, et pealtvaatajatel saab lõbus olema.

Programmi silmapaistvaimaks numbriks peab korraldaja Monte Carlo tsirkusefestivalil tunnustada saanud kolme karuvenda Iljat, Jegori ja Patapi. Juba 36 aastat tsirkuses dresseerijana töötanud Juri Aleksandrovi juhendamisel pannakse karud tantsima ja kõikvõimalikke muid akrobaatilisi või naljakaid trikke tegema. Samuti saavad pealtvaatajad ka ise näiteks karudega kätt suruda või nendega koos köievedamises rammu proovida.

Saaremaa on üks kaugemaid kohti, mida tsirkus Eestis külastab. “Praam kõikus kahele poole ja vesi pritsis, karudel oli tükk tegemist, et püsti jääda,” naljatab Deljavski pika reisi üle Saaremaale. Nii Juri kui Vassili on rahul, et tsirkus toimub nii ilusas kohas nagu seda on lossihoovi ja mere vaheline ala. Samuti on neil hea meel sõbralike saarlaste üle, kes nende saabumise esimest päevast alates on käinud tsirkuse ümber karusid uudistamas või paar sõna juttu ajanud.

Tsirkus jääb Saaremaale pühapäevani ja esimese etenduse annavad artistid juba täna õhtul.

Kristiina Kruuse Meie Maa 20-07-2006