www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26407&kat=1
Maavanemaks sai Toomas Kasemaa

Valitsus kinnitas eile Saare maavanemaks praeguse piirivalvepoliitika büroo juhataja Toomas Kasemaa, kes asub ametisse 24. juulil.

Kriitikat ei karda

Reformierakonna poolt maavanema kandidaadiks esitatud Kasemaa plaanib uues ametis pöörata tähelepanu saare tasakaalustatud arengule ning edendada turismi ja ettevõtlust.

“Maakondlike arengukavade koostamine on oluline osa, mida on vaja teha Saare maakonna arenguks,” rääkis Kasemaa, kelle sõnul tulevad piirivalves töötades saadud kogemused oluliselt kasuks. “Ministeeriumi tasand on läbi käidud ja see on just seekoht, kus tehakse arengukavasid ja kujundatakse poliitikaid.”

Kasemaa sõnul võib kindlasti esile tulla kriitikat seoses sellega, et enne teda astus Reformierakonna survel maavanemakandidaadi kohalt tagasi Raivo Kallas. “See ei ole nagu kriitika minu aadressil, aga kindlasti kellegi teise aadressil, “ arvas Kasemaa. “Minul puudub nagu selles osas roll.”

Reformierakonnaga liitumine ebaselge

Hetkel parteitu Kasemaa ei välistanud võimalikku liitumist Reformierakonnaga, kuid ei ole lõplikku otsust langetanud. “Pean ennast määratlema poliitilisel maastikul ja eks siis näeb,” ütles ta.

Kasemaa alluva, Lääne Piirivalvepiirkonna staabiülema Mati Terve sõnul on Kasemaa näol tegemist pragmaatilise ja tasakaaluka inimesega.

Kasemaa võtab ametiposti üle praeguselt maavanema kohusetäitjalt Hans Teivilt, kes on maavalitsust juhtinud alates 2003. aasta riigikogu valimistest. Teiv, kes kaks aastat tagasi ka ise maavanema kohale kandideeris, ei soostunud eile kommentaare andma, kuna viibib puhkusel.

Kasemaa ametiaeg algab 24. juulil ja kestab 2011. aasta 23. juulini. Maavanema kuupalk hakkab olema 23 125 krooni ja talle makstakse lisatasu teenistusaastate eest vastavalt teenistusstaažile.

---

Toomas Kasemaa
sündinud Kuressaares
38-aasatane
abielus, 2 last
lõpetanud Balti Kaitsekolledži
Omab vanemleitnandi auastet mereväeohvitserina
hobi purjetamine

Marjam Vaher Meie Maa 07-07-2006