www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26393&kat=1
Digitelevisioon jõudis Saaremaale

Alates laupäevast saab Kuressares liituda Elioni digitaaltelevisiooniga, mis annab inimestele võimaluse näha oluliselt paremat telepilti ning kasutada mitmeid lisafunktsioone.

Esimese saarlasena endale eile hommikul digitaalpildi saanud Allan Mehik ütleb, et tema jaoks oli kvaliteet põhitegur, mis pani teda uue teenuse kasuks otsustama. Mees kinnitab, et kvaliteedivahe on nagu öö ja päev varasemaga võrreldes. “Tahtsin jalgpalli finaalist ikka täit elamust saada, aga nüüd läks koguni nii hästi, et näen ka poolfinaalid ära,” räägib Mehik rahulolevalt oma esimestest kogemustest digitelevisiooniga.

Elioni toodete ja teenuste direktori Margus Kurmi sõnul on digitaalse televisiooni suurimaks eeliseks tavapärase analoogtelevisiooniga võrreldes tunduvalt parem pilt ja heli. Lisaks heale pildikvaliteedile kaasneb DigiTV-ga mitmeid lisafunktsioone. Näiteks saab vaataja valida menüüst erinevates keeltes heli, subtiitreid ja telekava.

Põhipaketis näevad kliendid 40 digitaalset telekanalit, kuid peale selle on võimalik tellida erinevaid teemapakette näiteks ajaloo-, muusika või spordihuvilistele.

Esialgu katsetatakse uue teenusega ainult Kuressaares, kuid septembri lõpuks peaks DigiTV ka kõikidesse suurematesse maakonnakeskustesse jõudma. Siiani ei ole digitelevisioon Kuressaares veel kõikide tellijate kodudesse jõudnud, kuid kvaliteetpildi saabumist klientideni on oodata lähipäevil. Esimese kolme päeva jooksul on uue teenusega liitujaid umbes 20 ringis olnud ja Kuressaare Elioni müügikonsultant Karel Kask usub, et nädala lõpuks on see arv kindlasti juba mitu korda suurem.

Kui praegu jõuab Saaremaale ainult IP-televisioon, mis tähendab, et digiTV jaoks on vajalik interneti püsiühenduse olemasolu, siis 2007.aastal paigaldatakse Saaremaale valguskaabel, mis võimaldab digitelevisiooni ka interneti ühenduseta vaadata.

Kuressaare Starmani projektijuht Gerd Vipre ei karda digitelevisiooni tõttu massiliselt kliente kaotada, sest DigiTV nõuab ikkagi üsna kopsakat rahakotti ja seda saab vaadata ainult ühest televiisorist. Samas tunnistab Vipre, et teatud vanusegrupis pakub digitelevisoon neile kindlasti konkurentsi, kuid lisab, et konkurents on alati teretulnud. “See viib Saaremaad ainult paremas suunas edasi,” on Vipre optimistlik.

Kristiina Kruuse Meie Maa 05-07-2006