www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26367&kat=1
Haigekassa suunab oma kliendid postkontorisse

Kuressaares hakkab 1. augustist senise haigekassa klienditeenindusbüroo asemel konsultatsiooniteenust pakkuma Kuressaare postkontor.

“Eesti Haigekassa on huvitatud, et kodanikule vajalik teenus oleks igakülgselt kättesaadav,” ütles haigekassa klienditeeninduse juht Janne Nurmik.

Arvele ja arvelt maha

Tema sõnul on Eesti Haigekassa eesmärk viia ravikindlustuse haldamine ametkondadevaheliseks, et inimesel puuduks otsene vajadus haigekassa kliendi- teenindusbüroosse pöördumiseks.

“Maakondades avatud klienditeenindusbüroode põhitegevuseks ongi siiamaani olnud kindlustatute arvele ja arvelt mahavõtmine,” lausus Nurmik.

“Postitöötajad abistavad ka vajadusel inimesi blankettide täitmisel,” kinnitas Nurmik, kelle sõnul saab küsimuste korral abi haigekassa infotelefonilt 16 363.

Koostöö Eesti Posti ja Eesti Haigekassa vahel käivitus mullu 1. detsembril ning selle tulemusena saab haigekassale esitatavaid blankette ja avaldusi Eesti Posti kontoritest.

Ka hambaravi hüvitise avaldused saab haigekassa piirkondlikku osakonda edastada Eesti Posti kaudu.

Töötajad koondatakse

Haigekassa senine klienditeenindusbüroo Lasteaia tänaval suleb uksed. “Haigekassa kasutas üüripinda ja see leping lõpetatakse,” ütles haigekassa pressiesindaja.

Mõlemad töötajad koondatakse. Kuressaare büroo töötajad töötavad praegu koormusega 0,8 kohta ja kumbki neist ei soostunud edasi tööle jääma.

MM / Meie Maa 30-06-2006