www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26351&kat=5
Tunnustati vabatahtlikke sotsiaaltöö tegijaid

Sotsiaalministri vastuvõtule kutsuti Argo Olesk, Heinrich Kõrv ja Otto Mägi. Nemad esitati tunnustuse saamiseks kui tublid vabatahtlikud sotsiaaltöö vallas.

Kolmapäeval korraldas sotsiaalminister Jaak Aab koostöös vanuripoliitika komisjoniga piduliku vastuvõtu tublimatele vabatahtliku töö tegijatele. Sel aastal võeti erilise tähelepanu alla meessoost vabatahtlikud.

Hiiumaa omavalitsuste kandidaate vaagis maakondlik komisjon, kes tegi ettepaneku tunnustada Heinrich Kõrvi, Otto Mägi ja Argo Oleski tegevust. EELK Emmaste ja Käina koguduse õpetaja Argo Olesk kirjeldas oma vabatahtlikku sotsiaaltööd võrdlemisi napisõnaliselt. “Ega ma muud erilist küll ei tee kui seda, mida minu ettekujutuses üks vaimulik tegema peab. Külastan vahel neid inimesi, kes ise kodust välja ei saa, käin vanadekodus, suhtlen noortega,” ütles Olesk.

“Püüan aidata, kui saan ja oskan, püüan mõnikord tulla kellelegi vastu ja lihtsalt kuulata. Võtan seda vastuvõtukutset kui tunnustavat märki, et vallas on minu tööd märgatud. Aga samas usun, et Emmaste vallas on kindlasti veel neid inimesi, kes vabatahtlikku sotsiaaltööd minust palju enam teevad,” jäi Argo Olesk tagasihoidlikuks.

Kärdla linnast pälvisid tunnustuse Heinrich Kõrv ja Otto Mägi. Heinrich Kõrv viib alates 2004. aastast linna pensionäride päevakeskuses regulaarselt läbi vestlustunde, mille teemadeks on kunst, teater, kirjandus, poliitika ja inimestevahelised suhted. Otto Mägi on Kärdla pensionäride nõukogu liige. Ta korraldab aktiivselt eakate huvitegevust.

Sotsiaalministri vastuvõtt toimus vanurite eneseabi ja nõustamisühingu Poska keskuses Tallinnas.

KADRI PULK Hiiu Leht 30-06-2006