www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26268&kat=1
VELOTUUR: Saarlased olid esimesel etapil aktiivsed

Neljapäeval Tartus alanud 49. Saaremaa velotuuri esimesel, 124,5 km pikkusel etapil sõitsid aktiivselt ka saarlased.

Parajalt kuumas ja tuulises suveilmas kulgenud võidusõit möödus pidevate lahtirebimiskatsete tähe all. Nii mõnigi kord oli grupi eesotsas ka Saaremaa esirattur Indrek Rannama, kuid üheski minekukatses ta ei osalenud. Pärast Kanepit, kui finišini jäi veidi üle 50 km, sai peagrupil eest seitse meest, kelle hulgas Viikingi ratturitest Feliks Gornischeff ja saarlaste pesamuna Rigo Räim.

Rigo Räim suutis jooksikute tempot pidada kuni Otepääni, siis oli noormehe jaks otsas. Lõpuks kaotas Rigo Räim võitjale paari minutiga. Teised saarlased lõpetasid peagrupis.

“Sõitsime kogu aeg aktiivselt ja püüdsime olukorda kontrollida,” rääkis saarlaste esinumber Indrek Rannama. “Kui meie omad eest ära said, oli soodne olukord, sest tugevad mehed olid kogu aeg üksteist rünnanud ja nüüd lasti neil väga lihtsalt minna. Rigo korra üritas ja kohe sai ka minema.”

Tarmo Raudsepp juhib

Etapi võitis ja tõusis ka velotuuri liidriks Tarmo Raudsepp, kes edestas finišispurdiga Kalev Chocolate Teami ratturit Tommi Martikainenit ja CFC I Ervin-Korts Lauri. Mullugi Otepääl parim olnud Tarmo Raudsepp ütles, et pani närvilises võidusõidus enda paremuse maksma viimasel tõusul.

Liidrisärgi saanud Raudsepp oma võimalustesse velotuur võita eriti ei usu, kuna meeskond on nõrk, et võidusõitu kontrollida. “Küll aga võitlen lõpuni,” ütles ta.

Proloogi võitis Usin

Neljapäeva õhtul sõidetud 2 km pikkuse proloogi võitis Risto Usin Arctic Sport Clubist. Teise koha sõitis välja Caspar Austa ja kolmanda Mart Ojavee. Võitja tunnistas, et esikoht tuli talle seekord väikese üllatusena, kuid seda enam on nüüd põhjust velotuuril hästi sõita. “Eks paremus pannakse lõpuks paika ikka Saaremaal, aga enne on vaja sinna jõuda. Paljuski otsustab kruusaetapp ja eraldistart,” tõdes Usin.

Favoriitidest sai esimesena rajale Kalev Chocolate Teami sõitja Andri Lebedev, kes sai kirja kõigest 2.26,95. Seejärel tegi oma etteaste Allan Oras, tõustes 2.17,93-ga liidriks. Andre Aduson ja Andrus Aug vastasid vastavalt 2.18,18 ja 2.18,20-ga, millega viimane tõusis sel hetkel kolmandaks. Seejärel ütles oma sõna Caspar Austa, kelle aeg 2.15,16 sai omakorda parimaks. Sama sekundi sisse sõitis 64. startinud Mart Ojavee, kes sai kirja 2.15,41 ja tõusis ise teiseks.

Mullune velotuuri võitja Gert Jõeäär ja Vahur Valvas vastasid 2.15,67-ga. See polnud aga veel kõik. Risto Usin põrutas 2.14,10. Nii oli jäänud veel Saaremaa velotuuri kahekordne võitja, eelviimasena startinud Oskari Kargu, kes läbis võistlusmaa 2.20,00.

Saarlastest oli kiireim Riko Räim, kes oli 24. Rigo Räim sai 27. ja Indrek Rannama 48. koha.

Alver Kivi Meie Maa 17-06-2006