www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26139&kat=1
Siseministeerium ei poolda päästeteenistuse hoone rajamist Kuressaare lennuvälja alale

Siseministeerium ei pooldanud Kuressaare lennujaama juhi Mati Tangu ettepanekut rajada politsei ja päästeteenistuse ühishoone lennuvälja territooriumile, kuna see jääks kodanike jaoks linnast liiga kaugele.

Parem kesklinn

“Kuna siseministeerium soovib rajada kahe operatiivteenistuse ühise hoone, siis on määravaks asjaoluks just asukoht.

Päästeteenistuse jaoks võib lennuväli sobida, kuid kodanike jaoks on parem Kuressaares Pihtla tee 7 asuv päästeteenistuse krunt,” ütles siseministeeriumi varahaldusbüroo kinnisvaranõuniku kt Kalmer Gross.

Kuressaare lennujaama juht Mati Tang ütles, et idee rajada päästeteenistuse hoone lennuväljale on aastaid päevakorras olnud. Tema sõnul ei ole konkreetset asukohta veel välja pakutud, sest keegi siseministeeriumi ametnikest ei ole lennuväljaga selle pilgu läbi tutvumas käinud.

“Paljudes kohtades on praktiseeritud, et linna või kohalik päästeteenistus asub lennuväljal. Lennuväli on ohukoht, kus võib õnnetus juhtuda. Sel juhul tuleb ka kiirelt sekkuda,” lausus Tang.

Praegu puudub Kuressaare lennuväljal oma päästeüksus. Oktoobris peaks lennuvälja tarvis Saaremaale jõudma riigihanke korras ehitatav spetsiaalne päästeauto.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe arvates sobiks uus maja päästeteenistusele rohkem kui politseile.

“Meie võime seal peaaegu et olla ka. Kahe teenistuse jaoks hoone rajamine lennuväljale kindlasti läbi ei lähe, sest politsei jääb siis linnast välja,” arvas Lindmäe.

Elanikele ebamugav

Kuressaare politseijaoskonna juhi kt vanemkomissar Kaido Vahteri sõnul on kaks kilomeetrit linnast väljas asuv päästeteenistuse ja politsei ühishoone politseisse pöörduja jaoks liiga kauge.

“Ühistransport küll käib, aga teatud kellaaegadel. Inimene peab saama alati oma murega politseisse pöörduda. Mis puutub politsei väljasõitudesse, siis selles suhtes probleeme ei tekiks,” ütles Vahter.

Ahto Jakson Meie Maa 07-06-2006