www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26107&kat=1
SLK paneb jaanipäevaks sadamates tööle piletite käsimüügi

Saaremaa Laevakompanii teatel valmistub ettevõte jaanipäeva perioodi suureks nõudluseks pannes 23.-25. juunini Kuivastu ja Virtsu sadamate territooriumitel tööle piletite käsimüügi.

Saaremaa Laevakompanii teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul töötavad pühade ajal piletimüügiprotsessi kiirendamiseks sadamates lisaks kassadele ka ringi liikuvad piletimüüjad. “Kuna käsimüügist saab osta pileti vaid sularaha eest, palume reisijatel seekord võtta kaasa ka sularaha. Samas palume arvestada seda, et hoolimata juba olemasolevast piletist toimub laevale sõit siiski järjekorra alusel,” ütles Hiiuväin.

Samuti teevad Saaremaa Laevakompanii ja sadamate haldaja Saarte Liinid koostööd sadamate territooriumil korrapidamise ning turvalisuse tagamise osas. “Selge on see, et sellistes pingelistes olukordades jääb liiklusmärkidest ja teekattemärgistusest väheks. Seetõttu palgatakse tänavu ka turvameeskond, et vältida trügimist ja probleeme ning sõidukite operatiivsema suunamisega kiirendada laevade laadimist.” lisas Hiiuväin.

Saaremaa Laevakompanii paneb pühade ajaks Saaremaa ja mandri vahelisele liinile reisijaid teenindama kokku neli parvlaeva, parvlaevadele Viire ja Regula lisanduvad ka Koguva ja Harilaid.

Kuivastu-Virtsu liinil väljuvad reisid suvise sõidugraafiku alusel praktiliselt iga tunni järel, kahe laeva lisandudes täieneb sõiduplaan veelgi. Alates 16. juunist toimuvad Kuivastu-Virtsu laevaliinil nädalavahetustel ka kuus öist reisi nädalas ning vajadusel on ettevõte valmis tegema täiendavaid reise.

Rohuküla-Heltermaa liinil toimuvad vastavalt jaanipäeva erigraafikule 22. juunil 18, 23. juunil ja 25. juunil 16 ning 24. juunil 12 reisi. Vajadusel lisatakse graafikusse täiendavaid väljumisi. Hiiumaa ja mandri vahelisel laevaliinil teenindavad reisijaid Saaremaa Laevakompanii parvlaevad Ofelia ja St. Ola.

SLK pressiteade Saarlane.ee 05-06-2006