www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=26058&kat=1
Naistraktoristid said kokku Püharistil

Maakonna endiste naistraktoristide ja –autojuhtide 11. kokkutulek toimus seekord Orissaares Püharistil ja kohale tuli 24 ikka reipas meeleolus naist pea kõikidest Saaremaa valdadest.

Orissaare vald organiseeris ekskursiooni Maasi maalinnale ja huviga vaadati ka muistse laeva vrakki. Giidiks oli kaasas OG õpetaja Elle Mäe.

Püharistil tervitas naisi valla sotsiaaltöötaja Tiiu Mägi ja kokad olid jõudnud vahepeal ka lauad katta.

Sisuka huumorikavaga esinesid kohalikud naljanaised Ulvi Rand, Helve Teevet ja Marja Koppel ning mõnusat muusikat pakkusid Orissaare muusikakooli kandlemängijad Õie Pärteli juhatusel. Naised Roolipiigade seltsist ei jõudnud oma noorpõlvemeenutustega kuigi kaugele, kui juba uue muusikalise elamuse pakkusid Mihkel Mereäär ja ta tütar Pille-Riin.

“See oli väga tore päev,” kiitis Juuli Pihl Roolipiigade pundist. “Oleme tänulikud Orissaare vallavalitsusele lahke vastuvõtu eest ning avaldame tänu ka Püharisti perenaistele.”

Roolipiigad rõõmustavad ka selle üle, et Omavalitsuste Liit toetab rahaliselt neid sõiduks naistraktoristide vabariiklikule kokkutulekule 10.-11. juunil Vana-Vigalas.

Tõnu Anger Meie Maa 01-06-2006