www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2591&kat=1
Invaühing hoolitseb oma liikmete eest

Suvel kümneaastaseks saanud Saare Maakonna Invaühing on alati püüdnud oma liikmete elukvaliteeti parandada, pakkudes puuetega inimestele võimalust vajalikku teavet saada, meelt lahutada ning pisikest pensionilisa teenida.

“Meie inimesed on väga haiged ja viletsad, nende elu on haiguste, stressi ja rahapuuduse tõttu üsna kehv. See on meie elu kõige kurvem lõik, aga ega me sellegipoolest kurvad inimesed ei ole - igal aastal korraldame palju erinevaid üritusi, mis meie elu veidi paremaks muudavad,” tunnistas Saare Maakonna Invaühingu esimees Maire Peirumaa.

Suvel peeti Karujärve ääres traditsioonilisi üleriigilisi (viimastel aastatel juba rahvusvahelisi) puuetega inimeste suvepäevi, oma inimestele korraldatakse tihti teabepäevi, aasta lõpus peetakse traditsioonilisi jõuluüritusi ja igal aastal on korraldatud ka mitu käsitööde näitusmüüki.

Praegu saab puuetega inimeste valmistatud näputöid osta käsitööpoest aadressil Tallinna 11. Peirumaa sõnul on sel näitusmüügil väljas kudumid, linikud, punutised, jõuluteemalised mänguasjad ja palju muud jõulukinkideks sobivat. Sellel aadressil asub invaühingu käsitööpood kuni jõuludeni, uuesti avatakse uksed kevadel ja siis juba invaühingu enda majas aadressil Suur-Sadama 49.

Juba neli aastat käivad kord kuus Kuressaares proteesijad ja ortopeed-kingsepp Tallinnast, et kergendada meie maakonnas elavatel puuetega inimestel vajalike abivahendite muretsemist.

Invaühingus võetakse vastu nii korsettide, ortooside, jala- ja käeproteeside tellimusi, tehakse tallatugesid, ortopeedilisi jalanõusid jne.

Detsembrikuu on tihe
Jõulude eel on invaühingul plaanis oma liikmetele korraldada veel päris mitu üritust: kavas on nii teabepäev kui traditsioonilised jõulupeod.

Puuetega inimeste seaduse eelnõu tutvustav teabepäev, kus esineb Saaremaa Pensioniameti direktor Helma Heinmets, on plaanis 6. detsembril kell 12 invaühingu majas. Peirumaa sõnul oodatakse teabepäevale kõiki puudega inimesi, kes tahaksid uuest seadusest rohkem teada.

Täiskasvanute jõulupidu peetakse ühingu majas 15. detsembril kell 15, 20-kroonine osamaks tuleks toimetada invaühingusse hiljemalt 10. detsembriks.

Liikumispuuetega laste jõulupeo kutsed saadetakse invaühingu üritustel osalenud lastele koju, nende vanemad võivad peo korraldajatega võtta ühendust telefonil 39 871.

Peirumaa sõnul on ühing seni oma üritusi korraldanud väga paljude heade toetajate abiga. “Kui kunagi saime jalad alla tänu Rootsist saadetud annetustele, siis täna saame suurt abi meie oma, Saaremaa inimestelt,” märkis ta tänulikult.

TIIU TALVIST Meie Maa 30-11-2000