www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2589&kat=1
POLITSEIKROONIKA

Rüüstasid Lümandas suvilaid
28. novembril sai politsei avalduse, et ajavahemikul 19.-25. november on akna lõhkumise teel sisse murtud ühte suvekodusse Lümanda vallas, kust on varastatud erinevaid majapidamisesemeid koguväärtusega 1830 krooni.

Teise avalduse kohaselt on samuti aknaklaasi lõhkumise teel murtud ajavahemikul 20.11.-25.11. sisse teisegi suvemajja Lümanda vallas, kust on varastatud mitmesuguseid esemeid koguväärtuses 1400 krooni. Juhtumite suhtes alustati kriminaalmenetlus.

Himustas jõulukellukesi
Samal päeval teatati Madise Ärist, et 26.novembril on lahti murtud firma müügipaviljon, kust varastati videokaamera Samsung, videomagnetofon Goldstar, 60 videokassetti ja 5 videomaki juhet. Kahju 17 000 krooni.

28. novembril kell 13.30 teatati, et purjus meeskodanik üritas Saaremaa Kaubamajast varastada jõulukellukesi ja hulga pildiraame. Mees lükkas teda peatada püüdnud müüjat ning põgenes. Kuressaare elanik Märt N.(s.1964) peeti politsei poolt kinni ja paigutati kainenema.

Kortsutas protokolli ja pandi külma
Kell 21 teatati, et Tormiankru poolt sõitis valge Ford Transit, mille juht on ilmsete joobetunnustega. Politseipatrull pidas sõiduki kinni. Autot juhtis Kuressaare elanik, 1963. a sündinud Agor R., kellel tuvastati 2,69-promilline joove. Politseinikud koostasid haldusõiguserikkumise protokolli. Mees sellega nõus ei olnud ja kortsutas dokumendi ära. Agor pandi külma.

29. novembril kell 3.40 teatati, et Kaevu kioski luuk on katki löödud. Politseipatrull selgitas välja, et kioski luuk oli lahti kruvitud ja kassaluugi klaas puruks löödud. Kioskisse sisse siiski ei murtud ja midagi kaasa ei võetud.

Kits mõlkis Mazda
Kell 9.05 teatas Saaremaa päästeteenistus avariist Kuressaare-Valjala-Kuivastu mnt 51. kilomeetril, kus sõiduauto Mazda 626 oli põrganud kokku metskitsega. Juht oli kaine ja omas vastava kategooria juhiluba, temalt võeti seletus ja tehti kanne liiklusõnnetuste ¯urnaali.

29. novembril tegi politseile avalduse OÜ Vara Lümanda vallast. Ettevõte teatas, et OÜ Helprecht ostis möödunud sügisel OÜ-lt Vara 34 lehma kogumaksumusega 79 200 krooni ja 05 senti, kuid siiani on Helprehtil ostusumma tasumata. Kuna tegemist on tsiviilvahekorraga, kriminaalmenetlust ei alustatud.

MM Meie Maa 30-11-2000