www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2519&kat=2
Isamaaliit jätab alles 80 omavalitsust

Järvamaal Türi-Allikul koos olnud Isamaaliidu volikogu tegi laupäeval avalduse radikaalse haldusreformi toetuseks.

Keskvõimu tasandil pooldab Isamaaliit ministeeriumide arvu ja valitsuse koosseisu vähendamist, samuti on volikogu on seisukohal, et vähendama peab maakondade arvu, kusjuures maakondade piirid ei tohi olla takistuseks haldusreformi läbiviimisel. Vald peab olema käepärase suuruse ja optimaalse elanike arvuga, millega 2002. aastal oleks Eestis 60-80 omavalitsust, kusjuures valdade ühendamisel tuleb lähtuda kihelkondliku jaotuse ajaloolisest pärandist.

Samuti on Isamaaliit seisukohal, et kohalikel valimistel võivad osaleda üksnes erakondlikud nimekirjad ja üksikkandidaadid.

Isamaaliidu volikogu toetab põhimõtet, et avaliku sektori tuludest läheks omavalitsuste eelarvete kaudu jagamisele praeguse 20 protsendi asemel kuni 50 protsenti, ning sotsiaaltoetuste maksmise üleandmist kohalikele omavalitsustele.

Haldusreformi elluviimisel peame väga oluliseks arendada riigi kaasabil eeskätt maal internetiühendust, kuna see parandab haldusteenuste kättesaadavust ja tõstab teenuste kvaliteeti, mis peavad olema tagatud kõikjal Eestis, märkis Isamaaliidu volikogu.

MM/BNS BNS 21-11-2000