www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2490&kat=1
Lorud mehed ja koledad naised Aili Jungi gobeläänidel

Tekstiilikunstnik Aili Jung avas eile Saaremaa Kunstistuudios gobelääninäituse “Mehed ja naised”.

Näitusel on väljas vaibad ja vaibakavandid, millel Kuressaares tegutsev tekstiilikunstnik Aili Jung on kujutanud naisi, mehi ja nende omavahelisi keerulisi suhteid. “Eks see ole see, millega me kõik kogu aeg tegeleme, mõnedel on mehi või naisi palju, teistel jälle vähe. Kuidas keegi pinget maandab - mina olen oma mehed kudunud vaipadesse,” sõnas ta.

Jungi sõnul on mõned vaatajad temaga pahandanud, miks tema töödel kujutatud inimesed nii koledad välja näevad. “Ju siis maailm on praegu minu jaoks selline, et mehed on lorud ja naised on koledad - miks mitte siis seda ausalt kujutada. Ka inetusel on oma võlu,” märkis ta.

Vaipadesse kootu omapärase stiili seletas Jung lahti nii: “Niimoodi peab inimest moonutama siis, kui sa ei oska inimest joonistada. Teisest küljest jälle - et hästi moonutada, peab oskama moonutatavat väga hästi kujutada.”

Kunstniku sõnul on mehi raskem kujutada kui naisi: viimastel on välised sootunnused sootuks ahvatlevamad ja mõjusamad, mistõttu naisevaibad ka paremini müügiks lähevad.

TIIU TALVIST Meie Maa 17-11-2000