www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2344&kat=1
Kultuurikeskuse sünnipäev raamatumüügi, etenduste ja kontsertidega

Kuressaare kultuurikeskus tähistab tuleval reedel oma sünnipäeva, korraldades sel puhul traditsioonilise Oma Pere Päeva, kus lisaks kultuuriliste etteastete nautimisele on võimalik täiendada ka oma kodust raamaturiiulit.

Kultuurikeskuse juhataja asetäitja Maire Sillavee sõnul algab kolme kuulsa rannakirjaniku – August Mälgu, Aadu Hindi ja Albert Uustulndi – sünniaastapäevale, Eesti raamatu aastale ja kultuurikeskuse 33. sünnipäevale pühendatud Oma Pere Päev täpselt reede keskpäeval.

Päeva algatuseks on kultuurikeskuses üles seatud paljude eesti kirjastuste raamatuletid ja Saaremaa keskraamatukogu lasteosakonna eestvedamisel koostatud laste joonistuste ning laste meisterdatud raamatute näitus.
Kultuurikeskuse administraatori Helle Kesküla andmetel tulevad Saaremaa rahvale raamatuid pakkuma kirjastus Valgus, Prisma Print, Odamees, Egmont Estonia, TEA Kirjastus, Eesti Entsüklopeediakirjastus, Tormikiri ja Tallinna Raamatutrükikoda, mis toob kaasa ka kirjastustes Olion, Kupar, Faatum, Klassika ja Eesti Raamat välja antud raamatuid.

“Valik tuleb väga lai ja kõige suuremat heameelt teeb, et Tallinna Raamatutrükikoda toob kaasa kaks Eesti Raamatus taasilmunud August Mälgu teost, romaanid “Toomas Tamm” ja “Läänemere isandad”. Paljude teiste väärt raamatute seas väärib erilist tähelepanu ka Odamehelt ilmunud 3-osaline “Laste geograafia entsüklopeedia”,” osutas Kesküla ja tuletas meelde, et kirjastused on Kuressaares vaid ühe päeva: laupäeval müüvad nad raamatuid Lümandas kolmele rannakirjanikule pühendatud kirjanduspäeval.

Kultuurikeskuse valges saalis avab sel päeval näituse Raplas elav endine saarlanna Johanna Leier-Teesalu, kes pakub vaadata Albert Uustulndi laululoomingust inspireeritud pastellmaale.

Oma Pere Päevalt ei puudu ka sünnipäevaüritused: kell 14-15 võtab kultuurikeskus vastu õnnitlejaid ning pidu jätkub õhtul August Mälgu etendusega “Valgus sinu käes” Taritu näiteringilt, tantsu ja traditsiooniliste kümneminutiliste etteastetega, kus kõik kultuurikeskuse isetegevuskollektiivid võtavad esitada kolme kirjamehe loomingut.

TIIU TALVIST Meie Maa 04-11-2000