www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2331&kat=1
Raskejõustiklased otsivad linnavalitsuselt abi

Saaremaa Raskejõustiku Klubi ei ole rahul raskejõustikumaja sulgemise järel kujunenud olukorraga, seepärast loodetakse Kuressaare linnavalitsusele esitatava pöördumisega leida lahendused treeningute ja võistluste läbiviimiseks.

Pärast raskejõustikumaja sulgemist novembri alguses treening- ja võistlustingimuste osas raskesse olukorda sattunud maadlejad ja tõstjad loodavad linnavalitsuse poole pöördudes saada probleemidele vähemalt ajutisi lahendusi.

Saaremaa Raskejõustiku Klubi esimehe Tiit Villigu sõnul loodavad sportlased, et linn ei pane talvel tühjalt seisvat raskejõustikumaja täielikult kinni. "Meie soov oleks majas vähemalt võistlusi korraldada. Kindlasti on siis maja ületalve pidamine lihtsam," lausus Villig.

Väljendades tõstmises kujunenud olukorda, märkis Villig, et kuigi paari nädala pärast spordikoolis valmivates tõstmisruumides on võimalik alustada treeningutega, pole seal võistluste läbiviimiseks kohta. "Spordikoolis ei ole võimalik endises mahus võistlusi läbi viia ja see alale küll hästi ei mõju," täheldas Villig.

Tema sõnul saab spordikoolis korraldada aastas ainult kaks kuni kolm võistlust, kusjuures vaja oleks organiseerida vähemalt kümme. "Ilma võistlusteta ei saa aga areneda," lisas ta.

Abi loodetakse ka maadlusega kujunenud olukorra lahendamisel. Kuigi maadlusosakond spordikoolis ajutiselt suleti, leidsid maadlejad endale treeningukoha SK Harry spordisaalis. "Leiame, et spordikool peaks maksma ikkagi treeneri palga ja saali rendi," märkis Villig.

"Oleme linnavalitsusega nendes küsimustes juba läbirääkimisi pidanud ja usun, et me saame kokkuleppele," lausus Villig, kes ei osanud samas öelda, mis saab siis, kui raskejõustikumaja maha müüakse. "Hakata tõstepõrandat linnast välja vedama on väga problemaatiline."

ALVER KIVI Meie Maa 03-11-2000