www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2317&kat=1
Prokurör nõuab Rahu karistamist tingimisi

Hukkunu omaksed on noormehele andestanud
Volbriööl ametiautoga tehtud avariis tuttava neiu surnuks sõitnud ekspolitseinik Rando Rahu tunnistas eile Saare maakohtus alanud kohtuistungil end juhtunus täielikult süüdi.

Eile Saare maakohtus end 30. aprillil toimunud avarii toimumises süüdi tunnistanud Rahu (23) kahetses juhtunut ja palus õnnetuses hukkunud Liana Rattase (19) vanematelt kohtusaalis andestust.

“Mina ei süüdista Randot enam milleski, ta on kolm korda minu käest käinud andeks palumas,” ütles Anne Jõgi, kes kinnitas, et noormees aitas omakseid ka neiu matuste korraldamisel.

Ema ei näe tütre surmas kogu süüd üksnes roolis olnud Rahul. “Nad olid ju autos neljakesi, miks ainult Rando üksi peab nüüd vastust andma, rääkis ta kohtunikule veekalkvel silmi. “Teised olid ju kainemad, miks nad just Rando pidid kutsuma,” lisas teise grupi invaliid.

Rahu paiskus 30. aprilli öösel oma ametiautoga Volkswagen Polo Kuressaare–Valjala–Kuivastu maantee 31. kilomeetril teelt välja pärast seda, kui ta nõustus oma sõbra auto tarbeks Tagavere tanklasse bensiini järele sõitma.

Enne oli Rahu koos sõpradega baaris ja hiljem saunas joonud viina ja õlut. Avariijärgne ekspertiis tuvastas Rahul 2,03-promillise joobe.

Õnnetusehetkel sõiduauto tagaaknast välja paiskunud Liana suri rasketesse peavigastustesse kohapeal. Teised kaks autos olnud noormeest ja Rahu ise avariis vigastada ei saanud.

Prokurör Avo Lumiste nõudis Saaremaa endisele kriminaalpolitsei inspektorile kaheaastast tingimisi vangistust kaheaastase katseajaga.
Samuti palus ta võtta Rahult kolmeks aastaks õigus juhtida mootorsõidukit ning mõista talt välja Saare prefektuuri puruksõidetud auto remondikulude katteks 80 370 krooni.

Kohtualuse kaitsja vandeadvokaat Andres Tamm soovis, et kohus võtaks arvesse Rahu puhtsüdamlikku kahetsust ning ei mõistaks noormehele reaalset vanglakaristust.

Kohus langetab otsuse tuleval esmaspäeval kell 10.

MEHIS TULK Meie Maa 02-11-2000