www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2274&kat=1
Politseikroonika

Kurikaelad varastasid kangamüüjate sissetuleku

Kuressaare kultuurikeskuses kangaid müünud firma Hagelin töötajad avastasid pühapäeval, et kurikaelad olid neilt varastanud 60 000 krooni.
Suure rahasummaga lahkunud vargad olid politsei andmeil sissepääsemiseks kirvega lahti kangutanud kultuurikeskuse saali akna.

Kultuurikeskuse juhataja Tiiu Villsaar ütles, et varem ei ole nende majas kauplevatel firmadel vargusi ette tulnud. “Nad on alati ise valvanud ja kõik vastutavad oma vara eest ise,” lausus Villsaar.

Autoärandaja sõitis end vigaseks

Reedel teatati Saare politseile, et Smuuli tn 12 maja eest varastati eelmisel õhtul või öösel sõiduauto Ford Scorpio. Politsei pressiesindaja Anu Kivilo teatel leiti avarii teinud auto reede hommikul kell 7 Upa-Leisi maanteelt ja sõidukist avastati 19-aastane Valga maakonna elanik. Ärandaja oli saanud kehavigastusi ja ta toimetati ravile Kuressaare haiglasse. Politsei alustas kriminaalmenetlust.

SOOMLASELT VARASTATI RAHAKOTT
Reedel sai Saare politsei teate, et ühelt Soome kodanikult varastati Kuressaare turul rahakott, milles olid juhiload, pass, 1000 Soome marka ja 3000 Eesti krooni.

AVALIK VARGUS
Kuressaares Komandandi tn 5 hoovis rebis tundmatu kurjategija reedel ühelt kodanikult käest kilekoti, milles oli raha, dokumente ja rahakarp. Pikemat kasvu kirju pluusiga noormees põgenes, varaline kahju on täpsustamisel.

USALDUS MAKSIS KÄTTE
Reede õhtupoolikul andis üks purjus kodanik oma auto võtmed ühe lahke ja usaldusväärse mehe kätte, kes lubas autoomaniku koju viia. Mees kadus aga koos auto ja võtmetega. Lukustamata ustega auto leiti üles Abaja tänavalt, kuid võtmeid autost ei leitud. Politseinikud pandi auto uksed kinni ja pakkusid omanikule, et toovad sõiduki talle koju ära, kuid seda autoomanik ei soovinud.

POEKÜLASTAJA SAI NAHUTADA
Reede õhtul teatas üks Leisi aleviku elanik politseile, et oli tuttava poodi saatnud, kuid too oli kaupluse ees ühelt 23-aastaselt mehelt nina pihta saanud ja ka 75 kroonist ilma jäänud.

MEES ÄHVARDAS END TAPPA
Laupäeva öösel teatati kiirabist politseile, et üt 24-aastane noormees lubas end Pikal tänaval ära tappa ja terroriseeris telefonitsi oma mandril elavat ema ja venda. Mees pandi kainenema.

Laupäeval viidi kainerisse ka 38-aastane kuressaarlane Andres P, kes terroriseeris Pikal tänaval üht naisterahvast. Samal õhtul viidi aga kainenema 48-aastane Kaarma valla elanik Liivi L, kes oli purjuspäi Kuressaare bussijaamas magama jäänud.

VÄIKE LAPS JÄETI ÜKSI KOJU
Ööl vastu pühapäeva kell 00.27 teatati Smuuli tänavalt, et ühes korteris nutab väike laps, kes on ilmselkt üksinda koju jäetud. Kuna tegemist oli 1,5-aastase lapsega, kutsuti kohale päästeamet, kes avas ukse. Teataja võttis lapse seniks oma hoole alla kuni lapsevanemad koju saabusid.

WILLY KIMBUTAS TALURAHVAST
Pühapäeval kell 19 paiku tuli ühte Kaarma vallas asuvasse tallu võõras purjus meesterahvas. Kriimustatud näoga ja seosetut jutt ajanud mees oma nime ei öelnud ja keeldus lahkumist. Politsei võttis mehe kaasa ja tuvastas, et tegu oli 28-aastase Pärnu maakonna elaniku Willy V-ga. Mehele määrati 460-kroonine rahatrahv.

PÄRNU POLITSEINIKUD SAARLASTEL ABIS Nädalavahetusel toimunud Saaremaa ralli tõttu viibis Saare maakonnas abijõuna Pärnu politsei ekipaaz kahe politseiametnikuga, kes töötasid kokku 16 tundi ja tabasid kuus alkoholijoobes juhti, kaks lubadeta juhti ja kaheksa kiiruse ületajat.

MM Meie Maa 31-10-2000