www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2258&kat=1
Saaremaa laste joonistused rändasid Stockholmi

Stockholmi Eesti Maja kunstinäituste saalis avati eile Saaremaa laste ajalooteemaliste joonistuste väljapanek “Minu kodusaare lugu”.

Saaremaa laste joonistused viidi sinna Helsingist, kus neid viimase kolme nädala jooksul eksponeeriti Annantalo laste ja noorte kunstikeskuses.

Väljapanekul on vaadata 27 pilti, mis valiti välja selle aasta alguses Saaremaa Muinsuskaitse Seltsi korraldatud laste joonistusvõistlusele laekunud tööde hulgast. Kõige noorem autor on 5- ja kõige vanem 15-aastane, näitusel esineb lapsi üle Saaremaa.

Stocholmi viidi näitus Eesti Kultuurikoondise juhataja Alur Reinansi ja joonistusvõistluse korraldamist materiaalselt toetanud Stockholmi Eesti Muinsuskaitse Seltsi esimehe Ago Vallase eestvõttel.

“Saaremaa laste näitus on selline, mis vajab maailmas laiemat tutvustamist, selle tõttu me ta siia tõimegi. Pealegi saab Stockholmis Eesti laste joonistusi näha väga harva, ma pole kindel, kas mõni selline näitus siin üldse korraldatud on,” sõnas Vallas ja avaldas lootust, et Eesti Majas asuvas Eesti Kultuurikoondise näitusesaalis jätkub väikeste saarlaste joonistustele küllaga vaatajaid.

TIIU TALVIST Meie Maa 28-10-2000