www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=22419&kat=1
Õpilane süüdistas õpetajat tasemetöö rikkumises (täiendatud)

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane saatis haridusministeeriumile kaebekirja kirjandusõpetaja peale, kes olevat poisi tasemetööle halvema hinde saavutamiseks vigu juurde kirjutanud.

Skandaal sai alguse ühest aprillikuisest tasemetööst, mille tulemused 11. klassi õpilasele meeltmööda ei olnud. Õpilase väitel on õpetaja teda ja mitmeid teisi õpilasi varemgi vaenanud ja tasemetööd kätte saades kahtlustas ta õpetajat sellele komade juurdekirjutamises.

Õpetaja eitas võltsimist, õpilane aga jäi endale kindlaks ja kirjutas kaebekirja haridusministeeriumisse. Väidetavalt olevat õpilase politseinikust isa tuvastanud võltsingu ka oma ametiliinis.

Absurdne süüdistus

Saaremaa ühisgümnaasiumi kirjandusõpetaja Rita Ilves lausus, et tegelikult oli ministeeriumi poole pöördumine üllatav. Sest üsna kohe pärast süüdistuste tõstatumist, 27. aprillil õpilase, tema ema ja kooli esindajate kohtumisel lepiti kokku, et tegemist on arusaamatusega ja kellelgi pretensioone pole.

“See süüdistust oli minu jaoks täielik absurd,” kinnitas Rita Ilves. Esiteks ei oleks õpilasele halvema hinde, kolme panemine kuidagi muutnud tema veerandi- ega aastahinnet.

“Mul oli siiralt hea meel, et see noormees selle kolme kätte sai, sest ma kartsin, et ta kukub selle tööga läbi, vaadates ta eelnevaid hindeid,” osutas õpetaja.

Kuidas aga juhtus nii, et töösse siiski komasid juurde tekkisid? Sellele ei osanud Rita Ilves vastata, kuid pakkus, et kuna kabineti uks oli lahti, võis tema äraolekul kes iganes töid rikkumas käia. “Kuigi ma ei saa aru, kes võiks seda teha tahta,” ütles ta.

Haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja Tarmu Kurm ütles, et ministeerium pöördus pretsedenditu süüdistuse asjaolude kontrollimiseks Saare maavalitsuse kui riikliku järelevalve kohapealse esindaja poole.

“Palusime ka informatsiooni selle kohta, kuidas lahendas kooli juhtkond probleemi ja millised abinõusid rakendati,” lisas Kurm.

Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peeters kuulis skandaalsest vastuolust juba enne ministeeriumist saabunud järelepärimist, kuid tema hinnangul seisis kogu süüdistus savijalgadel, sest ühtegi fakti ei olnud.

“See ei vii ju kuskile, et keegi kuskil rääkis, keegi kuskil kuidagi tuvastas… Fakte on vaja,” lausus Peeters.

Süüdlast ei ole

Käesoleva nädala alguses saatis ta ministeeriumile edasi Saaremaa ühisgümnaasiumi direktori Viljar Aro seletuskirja juhtunu kohta.

“Nii õpilane kui õpetaja eitasid “lisakomade” panemist tasemetöösse, seetõttu otsustati töö hinnet mitte arvestada. Direktor ei leidnud kummagi osapoole süü tõestamiseks piisavalt tõendeid,” vahendas Tarmu Kurm.

----

Täpsustus

laupäevasele uudisele “Õpilane süüdistab…”. Eile selgus, et pöördumist haridusministeeriumile ei kirjutanud oma tasemetööst üleliigseid komasid leidnud SÜG-i õpilane, vaid keegi tema koolikaaslastest. Meie Maa küsimustele vastanud haridusministeerium ei maininud seda eelmisel nädalal, vaid alles eile täpsustava päringu peale.

Eksitav on uudises väidetu, et poisi isa töötab politseinikuna ja et väidetav võltsing tuvastati politseiliinis.

Palume vabandust segaduse tekitamise pärast.

Andres Sepp, Alver Kivi Meie Maa 28-05-2005