www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2188&kat=1
Itaallane sai jahiretkel vigastada

Saaremaal jahil käinud keskealine itaallane sai laupäeval haavlilaengust kergelt vigastada ja oli sunnitud esmaabi saamiseks tohtrite poole pöörduma.

Kuressaare haigla peaarst Ivar Vipp lausus, et haavlilaengu käsivarre piirkonda saanud Itaalia kodanik tuli haiglasse ise ning tema vigastused ei olnud tõsised.

Ivar Vipp kirjeldas, et mehe käsivarrest korjati välja 1–1,5 mm läbimõõduga haavleid, mis olid kergelt vigastanud nahka ja nahaalust kude. “Meie jaoks oli tegemist nii kergete vigastustega, mille pärast osa jahimehi ei pöördugi üldse raviasutusse,” sõnas dr Vipp.

Vipp lausus, et Saaremaal tuleb jahil saadud vigastusi ette haruharva. “Jahimehed on väga korrektsed inimesed, kes teavad, et kui neil on püss käes, on see väga ohtlik riistapuu,” tõdes ta. “Enamasti on tegemist just hooletusega, nagu ka antud juhul.”

Nädalavahetusel juhtus jahilkäigul õnnetus ka Järvamaal. Õnnetus juhtus pühapäeva pärastlõunal, kui kütiliinil olnud 27-aastase Ago külge tabas rikošetiga lennanud kuul. Mees toimetati Järva maakonna haiglasse.

MM Meie Maa 24-10-2000