www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2185&kat=1
Saaremaa kolme päeva jooksu võitis kolmandat aastat järjest Margus Pirksaar

Margus Pirksaar kiireim kolmel etapil

Kolme päevaga läbitud maratonidistantsil oli ajaga 2:16.11 kiireim Margus Pirksaar, kes edestas teiseks tulnud Kaupo Tiislär 1.22 ja kolmandana lõpetanud Heiki Sarapuud 2.03.
Saaremaa kolme päeva jooksu kolmandat korda järjest võitnud Margus Pirksaar Tartu klubist Staier oli kiireim kõigil kolmel distantsil. Sellele vaatamata tunnistas mees, et üleolek konkurentidest polnud suur ja omad võimalused olid ka teistel jooksumeestel. "Võidelda tuli tugevasti, sest konkurents oli tihe, aga ma olin lihtsalt parim," täheldas Pirksaar, lisades, et tänavu oli kõige põnevam esimene etapp, kus kõik mehed pakkusid väga teravat konkurentsi.

Reedel joostud 10 km pikkuse distantsi läbis Pirksaar 30.46, Kaupo Tiislär oli 31.07-ga teine ja Henno Haava 31.25-ga kolmas.

Laupäeval 16,195 km pikkuse distantsi 53.03-ga läbinud Pirksaar suurendas oma edu konkurentide ees veelgi, sest teisena lõpetanud Sarapuu sai ajaks 53:57 ja kolmas olnud Tiislär 53.59.

Pirksaare sõnul pandi võitja suhtes kõik paika viimase 16 km pikkuse etapiga. "Võit on paigas siis, kui oled finišijoone alt läbi," märkis jooksumees, kes tunnistas, et pühapäeval starti asudes tundus 1 minuti ja 17 sekundiline edu Tiisläri ees piisavana ja ei tundunud ka. "Päris niisama ei saanud jooksma minna ja algul tuli kõvasti pingutada. Kümnendal kilomeetril sai selgeks, et asi on tehtud."

Pirksaar oli 52.22-ga taas kiirem, teine oli Tiislär 52.27 ja kolmas Sarapuu 52.45-ga.

Galina Bernat sai üheksanda võidu

Naistest tänavu konkurentsitult parimale Galina Bernatile järgnesid Anu Taveter ja saarlane Taimi Kangur.

Tallinna Kalevit esindav Galina Bernat võitis kõik kolm etappi ja sai kokkuvõttes ajaks 2:51.52. Teiseks tulnud Anu Taveter sai ajaks 3:00.52 ja kolmandana lõpetanud Taimi Kangur 3:06.45. Võidukale jooksule vaatamata tuli Bernati sõnul pingutada lõpuni, sest kõik sai selgeks viimasel etapil. "Jooksin rahulikult ja moraalselt oli ka kõik korras," märkis Bernat. "Kui lõpetasin, siis oli kogu lugu." Bernat möönis siiski, et edu oli suur ja eks ta konkurentidest natuke üle oli.

Saarlastest oli edukaim Martti Kiisa

Parima saarlasena lõpetanud Martti Kiisa sai kokkuvõttes 2:30.15-ga 15. koha.

Ainar Õisnurm oli 2:33.01 -ga 18. ja Innar Sepp 2:34.01-ga 19.

Mullu saarlastest esimesena finišijoone ületanud Martti Kiisa tunnistas, et eesmärk oli ka tänavu olla saarlastest parim ja saada kokkuvõttes aeg alla 2 tunni ja 30 minuti. "Ei saanud ju latti alla lasta," täheldas TTÜ SK värvides esinenud jooksumees, kelle sõnul oli kõige tihedam rebimine saarlastest teisena lõpetanud Ainar Õisnurmega. Saarlaste omavahelises konkurentsis pandi Kiisa sõnul kõik paika esimesel 10 km pikkusel etapil. "Sain vahe sisse ja seda õnnestus hoida," märkis Kiisa.

Viimasele etapile saarlastest esimesena startinud Kiisa ei mõelnud teda püüda üritavatele saarlastele, vaid eespool olevate jooksjate edestamisele. "Ees olid päris tugevad mehed ja neid püüdma minemine ennast ei õigustanud," lausus ta, lisades, et liiga kiire algus maksis ennast kätte ja finišis oli aeg ligi minut plaanitavast nõrgem. "Muud valikut ei olnud, pidin pingutama, aga kümnendal kilomeetril läksid konkurendid eest ära."

Taimi Kangur taas kolmas

Ainsa Saaremaa naisena osalenud ja kokkuvõttes kolmandana finišis olnud JK Sarma esindanud Taimi Kangur sai ajaks 3:06.45.

Ka mullu kolmas olnud Taimi Kangur ei olnud oma tulemusega päris rahul. Jooksja sõnul lootis ta saada paremat kohta ja pakkuda mandri naistele tihedamat konkurentsi. "Galina Bernati vastu ma võimalust ei näinud, kuid teine koht oleks olnud reaalne," tunnistas Kangur, kes kurtis ületreenituse üle.

Oma tänavusel võistlusel luges saarlanna parimaks viimast etappi. "Konkurendid said eest esimese kolme kilomeetriga, seejärel valisin oma tempo ja tulin rahulikult lõpuni," märkis Kangur, kelle sõnul on tal veel arenguruumi ja tõsise treeninguga võimalus edaspidi tõusta ka kõrgematele kohtadele.

ALVER KIVI Meie Maa 24-10-2000