www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2093&kat=2
Riigikogu liikmed lahendavad oma korterimure lihtsalt

Mitu kolmikliitu kuuluvat Riigikogu liiget saavad Tallinnas elamiseks kompensatsiooni, kuigi neil on pealinnas oma maja või elamine pealinna lähedal.

Väljaspoolt Tallinna tööl käivatele Riigikogu liikmetele saadikutele mõeldud 5000-kroonist korterihüvitist saavad mõõdukas Ivar Tallo, kellel on oma maja Veskimetsas ning Tallinna-lähedastes valdades elamist omavad Tunne ja Mari-Ann Kelam (mõlemad Isamaaliit) ja Neinar Seli (Reformierakond), kirjutab Eesti Päevaleht.

Juba mitu kuud oma majas elav Tallo tunnistas, et on esitanud endale küsimuse, kas hüvitise saamine on õige või vale. "Olen võidelnud iseendaga ja leidnud, et ma ei pea õigeks kahte kohta ise üleval pidada, sest elan mõlemas linnas," ütles ta.

Riigikogu aseesimees Tunne Kelam koos abikaasa, Riigikogu liikme Mari-Ann Kelamiga üürib juba 1992. aastast riigikantseleilt soodsalt maja Keila-Joal. Lisaks on neil korter Tallinnas, mille ligi 9000-kroonist üüri maksab Riigikogu kantselei.

Tartlane Neinar Seli omab nelja elamut, sealhulgas mereäärset maja Tallinna külje all Viimsi vallas Rohuneemes, kuid on Riigikogu kaudu üürinud endale korteri ka Tallinna kesklinna.

"Kesklinna korter on palju praktilisem ja ööbimiseks sobivam, sest Rohuneeme tagatippu sõit võtab aega," ütles Seli.

Korterikompensatsiooni saavad ka reformierakondlane Meelis Atonen ja mõõdukas Vambo Kaal, kes elavad koos perega Tallinnas.

Kui korterikompensatsiooni ülempiiriks on 5000 krooni, siis Riigikogu liikmete hotelliarved võivad maksimaalselt küündida 9000 kroonini. Veel saavad Riigikogu liikmed maksumaksja kulul kasutada taksoteenust, mille limiit on neile 3000 krooni kuus.

MM/BNS BNS 14-10-2000