www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=1960&kat=5
Kärdla koolis oli spordipäev

Kolmapäev oli Kärdla Keskkooli lastel kooliprii; koolipere sumises linnapargis - toimus iga-aastane spordipäev.

Erinevate vanuserühmade poisid-tüdrukud võistlesid teatejooksus, läbisid orienteerumismatka Rõõsna metsas ja ragistasid ajusid olümpiaviktoriini kallal. Sebimist oli palju; teatejooksu stardis harutas spordikooli direktor Mati Kiiver rinnasiltide paelu ja teatas, et tema on täna öösel ainult kaks tundi maganud. “Kui Erki Sidneys rabeleb, egas meie kehvemad ole, tuleme ka välja sportima,” ütles ta.

Vastlõppenud VIII-IX klasside teatejooksu oli võitnud IX A. Helve Rakkaselg päris tulemuste kohta ja ohkas õnnelikult: ”Keskkooli au on päästetud!”. Kohe-kohe olid starti tulemas VI-VII klassid. Klassijuhataja Raivo Karjamaa raporteeris saabumisest ja teatas, et temal on välja panna ainult seitse poissi ja kaheksanda eest tema ise jooksma ei hakka! Ühel poisil olevat 37,6 kraadi palavikku. “See on ju paras stardieelne palavik,” arvas Mati Kiiver.

Salgake õhetavanäolisi poisse-tüdrukuid sattus teele. Spordipäeva kava järgi oletasin, et peaksid vist matkalttulijad olema. Need nad just olidki. “Väga kehv oli joosta; nii kitsas rada oli,” teatas üks V C klassi poistest. Pärisin, kas keegi metsa ära ei eksinud. “Ei eksinud, igas kontrollpunktis oli õpetaja!” teatas teine rõõmsalt. Ka viiendike hulgas oli neid, kes öösel olümpiaülekannet vaadanud olid, ent matkaväsimusest ja ülevaloldud ööst hoolimata olid kõik hakkamas, et minna veel teatejooksu starti.

Kaheksandikud-üheksandikud murdsid pead viktoriiniküsimuste kallal. Tundsin huvi, mis sorti küsimused on. “Spordiajaloost,” tuli murelikkuvõitu napp vastus. Valvekohtuniku rollis Aigor Kaibald ütles, et Sidney kohta peaks ikka küsimusi ka olema.

Viktoriini, teatejooksu ja matka tulemused selguvad reedeks ja parimad klassid söövad siis auhinnakringlit ja -kommi. “Nii hea, et ei pea koolis olema ja saab pargis sporti teha,” teatas rõõmsa olemisega viiendik ja see auhind on vast väärtuslikumgi.

Harda Roosna Hiiu Leht 02-10-2000