www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=17488&kat=5
Käina suunal katseline bussiliin

Neljapäeval toimunud omavalitsusjuhtide nõupidamisel lepiti kokku, et Käina suunal pannakse ajutiselt käiku õhtul kell 19 väljuv bussiliin. Hiiu maavalitsuse majandusarenguosakonna juhataja Elmo Harjaku sõnul oli see otsus tingitud sellest, et Käina suunal liikumine on õhtupoole komplitseeritud.

23.veebruaris hakkab kell 19 Kärdlast väljuma buss, mille marsruut ongi vaid Kärdla-Käina-Kärdla. Alles jääb ka kell 20 väljuv liin, mis sõidab kõigepealt Heltermaale ja ootab ära praamireisijad. Sealt edasi läheb liin Käina, Emmaste ning lõpetab Õngul.

“Usume, et saame selle suuna ühenduse normaalseks,” ütles Harjak Hiiu Lehele. Katseline liin on käigus 31.maini, mille jooksul hinnatakse reisijate arvu ja liini efektiivsust. Harjaku sõnul tehakse sügisel probleemi lahendamiseks uus otsus.

Järgmisest esmaspäevast on bussiliikluses ka mõningad liinijupid vähem. “Vastavalt kokkuleppele valdadega Vilivalla ringi sellest kuupäevast enam ei ole ja buss sealt läbi ei sõida. Kassari läheb nüüd vaid õhtune reis, hommikune reis kaetakse koolibussiga. Sarve ringi läbib kaks reisi; üks on hommikune ja teine pealelõunane reis,” selgitas Harjak.

HL / Saarlane.ee 17-02-2004