www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=16645&kat=5
Alkoholimüügi piirangud karmistumas

Reedel võeti Kõrgessaare vallavolikogu istungil nelja poolt ja kolme vastuhäälega vastu otsus, millega alates 1.jaanuarist 2004 keelatakse valla territooriumil öine alkoholimüük. Alkohoolsete jookide jaemüük on lubatud hommikul kella üheksast kuni kella üheksani õhtul, kirjutab Hiiu Leht.

„Kahtlemata on see vajalik otsus. Eriti hea oleks kui piirang hakkaks kehtima Hiiumaal tervikuna,“ kinnitas Kõrgessaare valla sotsiaalnõunik Linda Kiivit, kes oma töös puutub sageli kokku alkoholismi sotsiaalsete mõjudega.

Alkoholimüügi piiranguid käsitleti Kõrgessaare valla üleskutsel ka Hiiumaa omavalitsuste liidus, mis soovitas alates 1.jaanuarist 2004 kehtestada üle Hiiumaa ühesugused alkoholimüügi ajapiirangud. Lähiajal teevad selles küsimuses oma otsused ka teised Hiiumaa omavalitsused.

Alkoholimüügi piirangud on kehtestanud veel mitu Eesti omavalitsust.

Haapsalus, kus praegu kehtib alkoholiga kauplemise piirang kella üheksast õhtul hommikul kella seitsmeni, on Lääne politseiprefektuur teinud Haapsalu linnavalitsusele ettepaneku pikendada alkoholi müügi keeluaega hommikul kahe tunni võrra. Linnavalitsus otsustas neljapäevasel istungil politsei taotlust toetada ja see edastatakse otsuse tegemiseks volikogule.

Pärnus on septembri algusest mai lõpuni alkoholimüük keelatud kella 23 kuni kella seitsmeni hommikul. Suveperioodil juunist augusti lõpuni on müügipiirang südaööst kella kuueni hommikul.

Kuressaares on kange alkoholi müük piiratud kella kümnest õhtul kella üheksani hommikul, lahjema alkoholi müügile piirangud ei kehti.

Tartus on alkoholi müük lubatud hommikul seitsmest öösel kella kaheni. Elumajades asuvad poed peavad müügi lõpetama kella 23 alates. Toitlustusettevõtetes on alkoholi müük lubatud kella neljani öösel.

HL / Saarlane.ee 18-11-2003