www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=15268&kat=1
Mälestusmärk kaunile Põhjamaa jumalannale

Pole just igapäevane, et oma idee kinnituseks laseb keegi mälestusmärgi püstitada. Laimjala vallas Saareküla tee ääres seisab nüüd aga välgust lõhestatud kivi, mille ümber on spiraalikujuliselt paigaldatud suured paekivitükid.

Mälestusmärgi lasi ehitada mees, kes nimetab ennast Abali ordu esindajaks vürst Gregorioks. Elades Itaalias, aga tunnetades oma põhjamaiseid juuri, on vürst Gregorio pühendanud palju aega eelajaloolise tsivilisatsiooni uurimisele.

Selle teooria järgi olevat 30 000 aastat tagasi praeguse Põhjamere ja seda ümbritsevate mandrite asemel laiunud suur ja võimas Põhja tsivilisatsioon, mille jumalanna kandis nime Blesta.

Abali ordu esindaja väidab, et suure Põhja tsivilisatsiooni hävitasid jääaeg, uputused, ka mitmesugused komeetidest ning meteoriitidest tekitatud katastroofid, kataklüsmid.

Kliima ja elukeskkonna muutus sundis põhja-aladel elavaid inimesi liikuma lõuna poole. Oma teekonnal maakera erinevatesse paikadesse viisid nad kaasa oma oskused ja kultuuri, olles seega alusepanijad ka Vana-Kreeka ja Rooma kultuurile.

“Maailma paljudest paikadest on leitud väikesi jumalaema kujukesi, mille vanus on 30 000 aastat ja mis viitavad nende leidude põhjapoolsetele juurtele.
Samuti on leitud muumiad-naisi, kes võrreldes nö tavaliste muumiatega on ebatavaliselt pikad, 1.80-1.90 ja heledanahalised. Nende mumifitseeritud naiste päritolu on ilmselt põhjamaine, sest kunagises Põhja tsivilisatsioonis elasid pikakasvulised, heledanahalised ja kaunid ning säravad naised. Kunagise jumalanna nimest Blesta olevatki tulnud sõnad, mis viitavad valgele, valgusele, säravusele,” toob vürst Gregorio näiteid oma teooria kinnituseks ja lisab, et siinsed kaunid naised vaid süvendavad tema veendumust.

Vürst Gregorio väidab, et pärast kõiki katastroofe olevat tekkinud maailmamerest hakanud taas kerkima maa. Ühe esimese maakilluna tõusis 12 000 aastat tagasi merest Saaremaa – Ema Saar.

Rooma õpetlane Plinius Vanem on kirjutanud saarest, mille nimi on Abalus, Abalum ja kus kasvab palju õunu. Vürts Gregorio arvates räägib Plinius just Saaremaast ja sama saar andis nime Balti merele.

Monumendi püstitamist Saaremaale põhjendabki Abali ordu sellega, et Saaremaa kui Abalus kui Abali on sümbol, mäletamaks kunagist Põhja tsivilisatsiooni.

Kivi püstitamisega on Abali ordul eesmärk mitte lasta vanu traditsioone hävitada ja tekitada eestlastes rohkem huvi Põhja tsivilisatsiooni ja oma eelajaloo vastu.

Oma põhimõtete iseloomustamiseks ütleb vürst Gregorio, et ta tahab näidata maailmast teist vaatenurka – et inimesed ei mõtleks ainult õiget moodi, vaid ka teistmoodi.

Mälestusmärgi ehitas Klotoid OÜ, ideekavandi autor on Madis Nõmm.

Blesta kivi on mälestusmärk, mis koosneb taevase tule poolt lõhestatud iidsest altarist ja seda ümbritsevast kividest spiraalist. Jumalanna koos madu jäljendava spiraaliga olevat veelgi vanem sümbol kui Kreeta labürindid.

Heli Salong Meie Maa 27-06-2003