www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=12594&kat=1
Korvpalli meistrivõistlustel kümme meeskonda

Nädalavahetusel algavatele Saare maakonna korvpallimeistrivõistlustele on registreerunud kümme meeskonda, kes on jagatud kahte alagruppi.

Meistrivõistluste I alagrupis mängivad SWE-7, Spordikool, Orissaare, E-Piim ja Vesse, II alagrupis mängivad Silwest Trade, Kuressaare Gümnaasium, Tesman, Pihtla, ja Budweiser.

Alagrupi mängude järel pääsevad esimesed kolm meeskonda kohe edasi. A-alagrupi neljas mängib B-alagrupi viiendaga ja vastupidi, selgitamaks kaks meeskonda, kes jätkavad tugevamas seltskonnas. Kaotajad mängivad 9. ja 10. kohale.

Meistritiitli selgitamisel moodustuvad paarid, kelledest parim saab kolme mängu põhjal edasi veerandfinaali, siis poolfinaali ja lõpuks finaali. Maakonna meistermeeskond selgub aprillis.

Oodata on põnevat turniiri

Korvpallitreener Enn Laanemäe ütles, et kümme osalevat meeskonda on teatud mõttes üllatuseks, sest turniiril mängimise hind koos saali üüride ja muude kuludega on üpris suur.

“Samas näitab see, et korvpall on Saaremaal endiselt populaarne ja seda mängu tahetakse siin mängida,” märkis Laanemäe, kes peab meeskondade arvu suurenemist asjade normaalseks käiguks. “Eks altpoolt hakkab teatud põlvkond peale tulema. Mida aasta edasi, seda rohkem on neid, kes on korvpalli mänginud ja kes tahavad võistlustel osaleda. Vahepeal meil ju mingit koolkonda ei olnud. Mitmetes koolides natuke tegeleti, nüüd aga harjutatakse stabiilselt mitmel pool.”

Uute meeskondadena osalevad turniiril Silwest Trade, kelle ridadesse kuuluvad endise Teetormaja mängijad ja E-Piim, kes komplekteeritud mullu SWE-7-s pallinud mängumeestest. Spordikooli eest mängivad 1987. aastal sündinud poisid.

Favoriidiks peab Enn Laanemäe Vesse meeskonda, kes asub võistlustulle juba paar aastat Saaremaa korvpallis valitsenud koosseisuga. “Alati võib ka üllatusi tulla, sest tase on ühtlustunud, mis omakorda eeldab väga põnevat turniiri,” lausus treener.

Laanemäe ootab head mängu eeskätt oma noorelt Spordikooli võistkonnalt. “Meil peaks võimalused olema, sest 202 sentmeetri pikkune Kaupo Saabas on Eesti koondise poiss, kellest treenerid on huvitatud. Loodan, et Kaupo on tulevikumees ja kui ta ise viitsib tööd teha on tal arenguruumi küllaga.”

Kuigi suvel Guernsey saarel toimuvate Saarte mängude koondise üldnimekiri on treeneritel juba olemas, ei välista Enn Laanemäe, et meistrivõistlustel positiivselt üllataja koondisesse pääseb. “See võib nii mõnelegi mehele parajaks stiimuliks olla,” leidis Laanemäe.

Ajakava

Saaremaa Spordikooli saalis toimuval turniiri mängitakse laupäeval, 11. jaanuaril: kell 10 SWE-7 – Spordikool, kl 11.45 Silwest Trade – KG, kl 13.30 Orissaare – E-Piim, kl 15.15 Tesman – Pihtla.

Pühapäeval, 12. jaanuaril: kell 10 Vesse – Spordikool, kl 11.45 Budweiser – KG, kl 13.30 SWE-7 – Orissaare, kl 15.15 Silwest Trade – Tesman.

Alver Kivi Meie Maa 07-01-2003