www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=10693&kat=1
Töömeeste viinalembus põhjustab seisakuid Kuressaare vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitusel

Kaks nädalat hoidis ligi kolme meetri sügavune lahtine kraav ümbruskonna elanikke pinges Kuressaares Kevade ja Kaevu tänava ristumiskoha läheduses. Puudusid piirded, kardeti väikeste laste kraavikukkumist.

“Neil töömeestel on mõtlemise koht küll nabast allpool,” arvas oma maja värava taga laiuva sügava augu äärel Annika Iin.
“Sellist korralagedust pole mina veel näinud,” lisas tema ületänava naaber Elmar Lau.

Mõlema arvates põhjustas seisaku töömeeste viinalembus. “Onu oli siin nii purjus, et lõhkus meie väravaposti plaadi ja haruldase kinnula vahtra puu, lisaks sõitis masinaga elektriliini posti puruks,” selgitas Iin.

Kuressaare linna vee- ja kanalisatsioonitrasse alltöövõtu korras ehitava firma Kurem Ehituse juhataja Rein Mändmaa tõrjus algul Meie Maale alkoholiprobleeme seisaku põhjustajana.
“Lasime jah, roxon paelõhkuja juhi järgmisel päeval jooma pärast lahti,” tunnistas Mändmaa lõpuks. “Sellel masinal on veel garantiiaeg, kuid on juba kaks korda meil üles öelnud. Viisime ta nüüd Tallinna ja ootame Itaaliast faksi, mis edasi saab. Senikaua rendime tehnikat mujalt,” lubas üleeile tööde peatset jätkumist Kevade tänaval Rein Mändmaa.

Ta lisas, et väravaposti plaadi on nad juba uue toonud ja kuna sellest sügisest lubasid elektrimehed seal õhuliini asendada maaaluse kaabliga, pole uut posti vaja enam panna. Kraavi piirete kohta ütles Mändmaa, et õhtul panevad töömehed kõik piirded kraavi äärde, nagu vaja, kuid hommikuks on need kraavi visatud.

Linna trassiehituse objektijuht Ingvar Kosarv selgitas, et vandaalid tõepoolest kas varastavad või lükkavad kraavi ajutisi liiklusmärke ja piirdeaedu. “See aga pole ehitajatele vabandav põhjus, järgmise päeva õhtuks peab kõik saama uuesti piiratud,” rääkis Kosarv.

Selle trassilõigu töödejuhataja oli seni Mait Merivald, kuid nädal aega tagasi pandi uus mees ametisse, Merivald jääb korraldama loodimistöid. “Oli jah kärakaga häda, masina vahetusjuht sai nädal aega tööd teha, löödi minema, lõpuks läks põhijuht sama asja pärast,” rääkis Merivald.

“Andke need mehed meie, naiste, kätte, me teeme neile omakohut,” kurjustas Annika Iin. “Mul ei oleks midagi selle vastu, kui nad tõmbaksid 24 tundi ööpäevas tööd teha, kannataksin ära, saaks jälle normaalselt elada. Möödunud nädalavahetusel jätsid töömehed oma tõstuki just meie ainsa autoga väljapääsemise varutee peale ette, õnneks saime Merivaldi kätte ja ta ajas masinamehe kodust välja,” kirjeldas ootamatult tekkivaid probleeme Annika Iin.

Veljo Kuivjõgi Meie Maa 28-08-2002