www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=10650&kat=5
Ernst Jaakson mädaneb rahapuudusel

Purjekas Alar, mille Emmaste vallavolikogu nimetas Ernst Jaaksoni matusepäeval ümber Eesti riigi järjepidevust hoidnud diplomaadi nimega, võib rahapuudusel Sõru sadamas remonti oodates lihtsalt tasapisi ära laguneda, kirjutas teisipäevane Postimees.

Ernst Jaaksoni Sihtasutuse juhatuse esimees, endine Emmaste vallavanem ja Riigikogu liige Kalev Kotkas pole nõus Ernst Jaaksoni nime enne laeva pardale maalima, kui see korda saab. “Paljud on küsinud, miks laeval pole uut nimesilti,” ütles Kotkas. “Jaaksoni nimi pole lörtsimiseks.”

1998. aastal Taanis seisnud laeva kojutoomist korraldanud Kotkas ootab abi ka riigilt ja tahab oma rahapalve taas valitsusse viia. Vaatamata sellele, et viimasel kahel aastal pole riik laevale toetust andnud. Üheks võimalikuks rahaallikaks on peatselt avanev Phare ESC projekt, millega rahastatakse kaasfinantseerimise teel turismi infrastruktuure kuni 300 000 euro väärtuses.

Kotkase sõnul on nõutav 15 protsenti omafinantseeringuna sihtasutusel kogutud. Fond on leidnud toetajaid ka ettevõtjate seast, kes lubavad appi tulla.

HL Hiiu Leht 23-08-2002