www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=10624&kat=1
Jahimeeste seltsi maja ostja otsib ideid maja kasutamiseks

Kolmapäeval müüdi avalikul suulisel enampakkumisel Saarete Jahimeeste Seltsi klubihoone kinnistu linnuse peasissekäigu juures OÜ-le Saarte Investeering alghinnaga kaks miljonit krooni.

Pakkumisel rohkem osalejaid ei olnud. OÜ Saarte Investeering juhataja Tullio Libliku sõnul ei ole veel konkreetseid mõtteid, mil moel maja kasutama hakatakse.

“Mõte on see maja korda teha, nagu ta algsel kujul on olnud. Praegu on maja natuke käest ära, sealt puuduvad kommunikatsioonid,” ütles Liblik. Tema hinnangul võib uuel omanikul remondiks kuluda 4-5 miljonit krooni.

Jahimeeste klubi kinnistu ostmine on Libliku sõnul seotud Saarte Investeeringute eelmise, Kalevite Kodu projektiga, mis oli edukas.

“Korterite ja pindade müük läks paremini, kui plaanisime ja see lubas Jahimeeste maja investeeringut praegu teha,” ütles Liblik. Pool Kalevite Kodu majast on müüdud.

Kuidas äsja ostetud jahimeeste hoonet kasutama hakatakse, seda Tullio Liblik veel öelda ei osanud. “Mõtteid on mitmesuguseid, aga lõplikku otsust veel ei ole, ei taha ka valet muljet jätta,” ütles Liblik. “See maja on äärmiselt huvitav ja ilus, sisaldab tugevat potentsiaali ning mõte on, et ta peaks jääma üldkasutatavaks, et kõigil oleks võimalik seda maja kasutada.”

Sellepärast ostustas Saarte Investeeringute juht välja kuulutada väikese ideedekonkursi linnarahvale. “Linnarahvas võiks pakkuda oma ideid, mida jahimeeste majaga teha võiks, hea mõte saab loomulikult korvatud,” rääkis Liblik.

Sergo Selder Meie Maa 23-08-2002