www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=10507&kat=2
Partei esimeheks pürgiv Res Publica noorliige Juhan Parts võtab vastu loobumisvõite

Endise riigikontrolöri Juhan Partsi valimine Res Publica esimeheks on ilmselt otsustatud, sest kolm vastaskandidaati taandasid oma kandidatuuri.

Loobujate hulgas ei ole küll riiklikku lepitajat Henn Pärna, kes samas tunnistas, et ei pea erakonna esimehe kohta oma tähtsaimaks eesmärgiks ja kinnitas oma toetust Partsile.

"Minu toetus Partsile on kindel, soovitan erakonnakaaslastel tema esimeheks valida," ütles Palts eile. Paltsi väitel liitus ta Res Publicaga ka põhjusel, et lootis Partsu astumist erakonda.

Tõnis Palts tunnistas, et tema eelistus on poliitikuna saada Tallinna linnapeaks. "Tahan midagi suurt korda saata," märkis ta.

Üks arvatavalt tugevamaid kandidaate Res Publica esimeheks Henn Pärn rääkis, et peab oma esmaseks ülesandeks erakonna Harju piirkonna edukat valimistulemust sügisel.

"Ma ei saa pühenduda erakonna sees kampaaniale, et just mind valitaks esimeheks," ütles Pärn, lisades, et on partei Harju piirkonna esimees, esinumber Loksal ning tööhõive ja tootlikkuse eestkõneleja.

"Rabasin endale liiga palju asju kaela," tähendas Pärn, tunnistades kaudselt, et ei hakka Juhan Partsi vastu erakonna esimehe koha nimel kõike mängu pannes võistlema.

Res Publica Tallinna piirkond võttis Partsi erakonna liikmeks vastu eile ning tema kandidatuuri esimehe kohale seadsid üles enam kui 500 liiget.

Oma kandidatuuri taandas Partsi kasuks lisaks Paltsile Res Publica volikogu esimees Urmas Reinsalu ja Ken-Marti Vaher. Eesti Kõrgema Kommertskooli rektor Olav Aarna teatas loobumisest juba läinud nädalal.

Praegu on Res Publica esimees Rein Taagepera, kes loobub sellest kohast ja on teatanud oma Juhan Partsi toetusest.

Res Publica valib omale uue esimehe 24. augustil Viljandis, kandidaate saavad erakonna liikmed üles seada 14. augustini. Peale Partsu ja Pärna on kandidaatideks praeguse seisuga ka põllumajandusministri endine nõunik Lauri Aaspõld.

MM/BNS Meie Maa 13-08-2002