www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=10399&kat=1
Viikingilaeva juures hulpis naise laip

Saaremaa merepäevade ajal ehtsat viikingite laeva uudistama tulnud mees avastas laeva juurest hulpimas noore naise laiba.

“Tõin lapse hommikul viikingilaeva vaatama, aga veest vahtisid välja naise käed ja nägu,” rääkis SL Õhtulehele Pekka.

Noormees tahtis hommikusel vaiksel ajal üht Saaremaa merepäevade vaatamisväärsust, ehtsat viikingite laeva näha. Meeldivana alanud hommikune jalutuskäik sai aga kõhedusttekitava lõpu, kui ta laeva juures vees hulpiva surnukehaga silmitsi seisis.

“Huvitav, et enne mind seda keegi ei märganud,” on Pekka imestunud. “Selle asemel, et juhtunu vastu huvi tunda, käivitasid inimesed oma paadimootorid ja lasid sealt lihtsalt jalga.” Tal endal polnud telefoni kaasas, kuid mõne aja möödudes oli keegi teine päästeametisse helistanud.

“Algul saabus ka reanimobiil, aga oli näha, et miski enam ei aita,” räägib Pekka. “Päästeametnikud tõmbasid surnukeha lihtsalt veest välja ja siis tuli ka politsei.” Laiba veest välja toonud päästeametnike hinnangul võis ta olla vees hulpinud mitte kauem kui pool tundi, teatas päästeameti pressiesindaja Priit Laos.

Saaremaa politsei vanemkonstaabli Harry Aaviku sõnul on uppunud naise isik kindlaks tehtud. See oli kohalik 27aastane naisterahvas.

Naine olevat öö läbi sealsamas soomlastega pidu pannud ning hommikul koos ühe mehega kaile pead parandama läinud. Pealtnägijate sõnul jõid nad kahe peale ära pudeli viina, siis mees lahkus. Kell oli kolmveerand kümme hommikul.

Veidi üle poole tunni hiljem, kell 10.23 saabus päästeametile juba kõne vees hulpivast surnukehast. Mis naisega vahepeal juhtus, polevat keegi näinud.

“Eks ta oli nii purjus, et ei seletanud enam, kuhu võib astuda,” pakub vanemkonstaabel Aavik. “Paljud nägid, kuidas ta seal koos tolle mehega kail istus. Kukkumist ei näinud aga keegi.”

“Inimesed veel pildistasid end sellesama laeva taustal ja ei märganud, et otse nende selja taga hulbib elutu keha,” ütles Pekka. “Üks seltskond sõitis sinna kummipaadiga, aga kui oli veel enne mind sinna lähedale jõudnud, keeras otsa ringi ja pani liduma. Keegi ei üritanud aidata, kõik tahtsid kiiremas korras lesta tõmmata.”

SLÕhtuleht ETA 05-08-2002