www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=10395&kat=1
President Rüütel tuleb Läti presidendiga Saaremaale

Esmaspäeval võõrustab president Arnold Rüütel Saaremaal Läti Vabariigi presidenti Vaira Vike-Freibergat, kes saabub siia töövisiidile koos abikaasa Imants Freibergsiga.

Pealelõunal toimub presidentide töökohtumine Kuressaares. Raekojas tervitab külalisi Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi. Piiskopilinnuse külastamise järel siirduvad külalised Vilsandi rahvuspargi keskusse Loona mõisas. Saare maavanem Jüri Saar annab presidentide auks õhtusöögi Lümanda söögimajas.

Teisipäeval käivad presidendid Kaarma kirikus ja maalinnal ning tutvuvad Kaali kraatri ja Koguva külamuuseumiga. Lõunasöögi pakuvad president ja proua Ingrid Rüütel külalistele Pädaste mõisas. Pealelõunal külastatakse Muhus Katariina kirikut ja jaanalinnukasvandust. Õhtul osalevad riigipead koos kaaslastega Kuressaare kammermuusikafestivali avakontserdil.

Linnapea Jaanus Tamkivi korraldab presidentide auks vastuvõtu.

Kolmapäeva hommikul tutvuvad presidendipaarid Roomassaare sadamaga ja teevad laevasõidu Kuressaare lahel. Keskpäeval lahkub Läti president Saaremaalt.

Linnapark saab riigipeade pargihiie

Eesti ja Läti president istutavad esmaspäeval kell 14.45 linnaparki kümneaastased tammed, pannes sellega aluse riigipeade pargihiiele.

Pargihiis luuakse pargi nooremas, 1912. aastal rajatud Allee tänava poolses osas, rahvasuus kuusepargis. Pargi algust hakkab tähistama kümnetonnine kivimürakas, mis leiti sealtsamast Pärna ja Allee tänava nurgalt torustike ehitamise käigus. Kivirahnul on mälestusplaat kirjaga, mis viitab, et siit sai 5. augustil 2002. aastal alguse riigipeade pargihiie traditsioon.

Linna heakorraspetsialisti Kaljo Elliku sõnul on sümboolne, et esimese välisriigipeana istutab ajaloolise tamme Läti Vabariigi president. “Tänagi on aktuaalne laevaühenduse taastamine Riiaga, otseühendus toimus juba 1875. aastast. Pargihiie avaürituse võib seostada ka faktiga, et pargi planeeris Riia aednik H. Gögginger,” märkis Ellik.

MM Meie Maa 03-08-2002