www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=10387&kat=5
Maailmarändur jõudis Hiiumaale

54-aastane Rootsi Stockholmi kooliõpetajast jalgsirändaja Erik Reuterswärd jõudis 4. juulil Helsingist alustatud ning läbi Peterburi, Narva ja Tallinna kulgenud jalgsirännakul neljapäeval Kärdlasse.

“Pigem ilus suur küla kui linn,” märkis Kärdla kohta Reuterswärd. “Hiiumaal olen alles pool päeva olnud. Esimene mulje: asustus hõre ja söögikohti vähe.”

Kärdlast suundub Erik Reuterswärd Kõpu poolsaarele ning edasi Sõrult Saaremaale, kus seekordse jalgsirännaku lõpetab.

Päevas kõnnib Reuterswärd keskmiselt poolsada kilomeetrit. Mees ütleb, et tervis on väga hea, ainult jalad teevad pisut muret. Helsingist läbi Venemaa kõnnitud potased on vaid kanna alt pisut kulunud. “Venemaa teed,” toob ta välja põhjuse. “Venemaal pandi mulle korra püss ka nina alla, aga ega ma peale 1.60 meetriste blondide naisterahvaste kedagi karda,” naerab Reuterswärd.

Mõte käia 20 aastaga jalgsi läbi kogu maailma rannikud sündis rännumehel 1990. aastal Gotlandil rännates. Järgmisel aastal võttis ta ette jalgsi teekonna Rootsist Norramaale. Möödunud aastal käis 5 tuhande kilomeetrise rännaku Mehhiko lahe ääres. “Rändan ainult suveti, talvel pean Stockholmis kooliõpetaja ametit,” ütleb Erik, seab rännukoti selga ja asub Kõpu suunas rühkima.

TIIT SAMELI Hiiu Leht 02-08-2002