Pühapäev, 27. november Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Looduse ümarlaud vaidlustab Kuressaare üldplaneeringus kavandatud haljasalade likvideerimise  
 
12 kommentaari
 
 
Raul Salumäe raul@muuseum.tt.ee 03-03-01, 14:33:08
Mulle see läkitus meeldib. Veel natuke ja varsti on kõigil mürkrohelistest mõõt lõplikult täis saanud. Edasi samas vaimus!
-0   +0
to Raul 03-03-01, 15:35:12
Veel natuke ja ilma roheliste põhimõteteta pole siin ilmas enam õhku ega vett. Pealegi Raul-poiss käib jutt sellest, et Kuressaare linn on küll igat värki terviselinnade ja agendadega ühinenud aga nonde põhimõtteid jälgida ei taha. Väga silmakirjalik ja kellegi poliitilisi huve teeniv käitumine.
-0   +0
uurija 04-03-01, 00:45:14
Oi bljääd (sorry väljendus), kus on ikke artikkul?! Ia igatahess? Niix, Raul Salumägi oo Isamaalane. St reform oo siin peksupiss. Piss? Sry kirjaviga. Aga täna juuritaxe noori (suht) puid juba Lossivallide tagant - ise nägin :). Lõpetusex - papp teeb vahet! :)
-0   +0
Teet Teet.Teet.001@mail.ee 04-03-01, 18:12:31
Toetan ümarlaua algatust kahel käel! Tervise-, kuurort-, turismi-, narkovaba (ha-haa!!!) ja mis kõik linn Kuressaare tahab olla, aga puid-põõsaid ja muru valitsejad millegipärast ei salli. Las kehakultuurlane jääb sporti ehitama või lammutama, loodus jätke rahule või vähemalt asjatundjate otsustada.

Muide, mitu puud viimasel viiel aastal Kuressaares istutatud on, kes teab? Seda, et neid maha võetud on nagu loogu, näeme kokku lugematagi - pargi väravast paistab Tuulte Roos peaaegu kätte juba...
-0   +0
murelik kodanik 04-03-01, 19:31:48
minu arvates on roheliste ümarlaud ikka kõvasti idealistlike nägemuste lummuses. me ei ela ju maakohas. linnad on linnad ja iga parkimisplatsi kadumisega on pääsenud lahti tõeline sõda ja hädakisa, nii ettevõtjate kui autoomanike poolt. mida see õnnetu linnavalitsus siis tegema peab kui millegiga rahul ei olda. ja veel seda, et ei usu, et see koostatav üldplaneering on kellegi ametniku suva. küllap on tegu olnud paljude spetsialistide kaasamisega. minu teada on üldplaneeringut koostatud mitu head aastat ja nüüd, valmimise eelõhtul kisa tõsta, kitsarinnaliselt läheneda sellisele mahukale dokumendile ja öelda, et nüüd ollakse valmis koostööle. no sorry - kus olid rohelised kolm aastat tagasi??? igal asjal on oma aeg ja koht.tehku omi arengukavu, spetsiaalselt linna roheluse kaitseks. arvan, et selline dokument haakub ka üldplaneeringuga väga hästi.
mina arvan, et ei ole sellel üldplaneeringul küll häda midagi. tehke selgeks, mis üldse üldplaneeringu ülesanded on!
-0   +0
to teet 04-03-01, 19:42:01
ah et liiga palju puid on maha võetud? kas sa selle peale ei tule, et võib-olla on mitu head aastat haljastus lihtsalt kasimata olnud. kas võsa kasvatamine ümber kunagi kaunilt kujundatud pargi ja lossi on siis midagi hoidmist väärt? mis selles halba on, et pargi väravast tuulte roos paistab? mis seal siis häbeneda on???

ei ole kusagil ilmas ringi liikudes kohanud nii võssa kasvanud kindlust kui kuressaares oli. jumal tänatud, et oli inimesi, kes julgesid otsustada.
-0   +0
Lollikari 05-03-01, 04:00:21
Mida siin juratakse, raha raiskamine!!! Kõik ressursid tuleks suunata mandrivahelise silla ehitusse ja peale seda hakata alles siia uuendusi tegema kui rahad liikuma hakkavad!
-0   +0
mees maalt 05-03-01, 10:35:08
Mis ma siis nüüd ütlen!?
See, et Kuressaare linn võib oma Agendade, Kodulinnade ja muude papritega peed pühkida, oli ammu teada. Ja mingite roheliste mõmin "siis kui rong läind" ei määra siin ka enam midagi. Alad on planeeritud, papp on taskust taskusse liikunud ja teha pole enam miskit. Kuigi jah ega tänane linnapea (temast sõltumata) pole ju teab mis sõnapidaja miis, st. osa asju võib ka suure kära peale muutuda. Ainus, mis seda puist-kivist linnavalitsuse hooba (Tamm-kivi, Sara-puu, Jala-kass, Alt) ehk kõigutab, on protestimiitingud jm avalikud üritused, aga selle peale ärahirmutatud kuressaarlane ju ei lähe. Või kuidas?
Niisiis, jääb kõik nagu on ja tänane puuvalitsus sõidab teerulliga uhkelt linlastest üle, et Tammkivi saaks pidupäevadel kõrgelt kõnet pidada mudast madalamale rahvale.
-0   +0
Muhk 05-03-01, 12:08:33
Meie linna heakorra ja ilu eest vastutavate linnaametnike teod roheluse kaotamises on väärt pulli ahtrist väljuva orgaanilise aine nime. Nende iluideaal tundukse olevat ilma roheluseta karpplinnak, kus pole karta, et puuotsas istuv linnuke kellelegi pähe laseks ja sellest pääsemiseks ongi leitud lahendus: kadugu kõik puud! Ainuke millega ma nõus olen on pargi korrastamine ja lossi vallidelt puude eemaldamine. Kellele on vaja puude poolt lammutatud kultuuri- ja arhitektuurimälestist.
Aga roheliste viimasel sekundil ärkamine on ehtsaarlaslik. Me oleme ju nii pikkade juhtmetega!

Parimate tervitustega
Muhk.
-0   +0
kirjaoskamatu 05-03-01, 14:59:54
Kahju, et linnaisad lugeda ei oska, saaksid siit palju õpetlikku teada.
Hahahaaaaa!!
-0   +0
Veiko Maripuu veikomaripuu@hot.ee 07-03-01, 09:11:03
Kommentaare igast küljest!
Kogu see idee, surve on olnud pidev alates 1996-1997.a.-st. Juba enne linna Arengukava, enne liiklusskeemi. Piisavalt ei ole aga sellega arvestatud. Nüüd küsib aga linnavalitsus ja kodanik kus olite? See on aga olnud pidev seisukohtada-väärtushinnangute "sõda", mis ei lõpe nüüd enne kokkulepet,kompromissi.
Kodanikud ei ole ka piisavalt informeeritud, kuna Saarel on kombeks avalikust võimalkult vähe harida.Sellest passiivsus. Kodudes ja nurgataga ikka õige-õige-anna aga-veel-veel...
Üldplaneeringu korrigeerimisega soovib Looduse Ümarlaud oma tegemistele tulevikus soodsamat pinnast luua.
Eesmärk on avalikusele võimaluste pakkumine,noorte kaasamine.
Avalikkuse kaasamine ei ole see, kui ütled "vot nii on kavandanud (sobivad)spetsialistid ja ütelge mis teile ei meeldi. See ei peagi meeldima kõigile"
...elame näeme...
Arvestame igasugu mõmimaga.
Kena päeva!
-0   +0
arusaamatu 07-03-01, 09:16:37
Mitte muffigi ei saanud aru, mida Maripuu öelda tahtis.
Siit soovitus - kui kirjalik eneseväljendus on pehmelt öeldes "2", siis hoiduge sellest, muidu saab keegi äkki millestki valesti aru.
-0   +0
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Balti riigid suudaks Venemaa elektrikatkestuse korral kuni 12 tunniga ühenduda Euroopa võrguga (69)
» Legend algas Saaremaa kohal (4)
» Orissaare Gümnaasium osaleb internetikoolituse keskkonna pilootprojektis (3)
» Viinajoomise eest tükike Saaremaad (19)
» India politsei otsib taga vaestelt neerusid varastanud jõuku (2)
» Professor: Eesti ei pruugi Vene elektrivõrgust lahti ühendamist märgatagi (2)
» Plahvatused katkestasid liikluse Kertši sillal (1)
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3224 Veebimajutus: www.eq.ee