Kolmapäev, 8. veebruar Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaare linnavalitsus eelistab sanatooriumi linnaelanikele  
 
14 kommentaari
 
 
Poiss 14-02-01, 11:01:03
Hehh, ja mis te nüüd siis teete, võtate ühe korruse maha va.
-0   +0
saiake 14-02-01, 11:41:25
Nüüd järgneb pikk lugulaul linnaametnikelt, et nemad pole kaamlid ja süüdi on Lember ja kõik ülejäänud.
-0   +0
arvaja 14-02-01, 11:50:27
Ain Terase jutu järgi peaks linnavalitsus nüüd tagasi astuma.
-0   +0
Andrus 14-02-01, 13:38:37
Talongi Aare tahab ka rentida sealt pinda.
-0   +0
hessus 14-02-01, 14:41:54
saarlastel ikke juhtub...
-0   +0
huviline 15-02-01, 00:41:20
Linnapea süüdistamine valetamises on tõsine asi, kuigi küsitav on, miks see kerkis päevakorda just nüüd. Sanatooriumi liiklusest ja tänavaehitusest oli ju kohalikus lehes juttu juba läinud sügisel. Ehk ajakirjanikud selgitavad selle välja.
Aga selle kõrval, kas linnapea valetas või mitte ei saa mööda küsimusest, kas Tori kandi liiklus peaks kujunenud olukorda arvestades praegu käima kuidagi teistmoodi. Artiklist selget vastust ei saa. Liiklusvoo suunamine tagasi sanatooriumiesisele parketile oleks rumalus. Rajatud kompleksi nagunii maha ei lõhuta, linn teeks õigesti, kui ta müüks sanatooriumile ka vaidlusaluse tänavajupi ja see jääks sanatooriumi eesõueks. Ja linn saaks miljoni tagasi. Liiklus hakkab nii või teisiti kasvõi tänavate laiust arvestatdes kulgema mööda Suur-Sadama ja Abaja tänavat, selle ühes suunas sulgemine on arusaamatu. Pisike Viilup peab ju keelumärgi alt koju sõitma. Abaja tänavale enne Töö tänava ristmikku võiks piirkonna ja ühistranspordi arengut arvestades teha ka bussipeatuse. Loost ei selgu paraku mis siis tegelikult halvasti on. Kas pahased on seda teed kasutavad autoomanikud kes kindalsti ei moodusta suuremat osa linnakodanikest? Aga sel aastal lubasid linnaisad need tänavad ju täielikult korda teha. Murelikud krundiomanikud? Neist pole juttu. Maja ise on inetu? Tõenäoliselt küll, aga lõpliku hinnangu saab kompleksile anda siis kui sanatooriumi ümbritsev keskond on saanud selgemad piirjooned. Kui probleem on planeeringutingimuste eiramises siis piisab linnaarhitektile kinga andmisest. Tema varasemad möödalaskmised on selleks ka küllalt põhjust andnud.
-0   +0
Margus Estra marguse@sadolin.ee 15-02-01, 10:20:36
Koerad võivad haukuda, aga karavan liigub edasi. Kui kellelgi on mingit süüd, peab ta vastutama, kui ei ole, pole mõtet kiruda. Detailplaneering peaks ju kõigile kohustuslik olema ja kui ei ole, võime ainult endid siunata, et kus olid üldsuse silmad varem. Korrust hoonel maha ei võeta, seega pärast kaklust ei ole mõtet rusikatega vehkida. Ärge unustage aga ka seda, et peale omanikutulu on sanatooriumist ju kasu ka linnale. Arvan, et saadav otsene ja kaudne tulu Sanatooriumist on kindlasti palju suurem kui pisike tüli, mida ta võib kroonilistele ümberkaudsetele virisejatele tekitada.
-0   +0
Raul 16-02-01, 11:38:11
Huvilisel on probleemile huvitav lähenemine. Vastandades autoomanikke tema arust suuremale osale linnakodanikest, ei suuda ta ilmselt kuidagi mõista, et peale autoomanike on veel ka autodega sõitjad ning ka kõige ortodokssem jalakäija ei suuda vist tänapäeva Eestis ilma autovedudeta (nii kaup kui inimesed) hakkama saada.
-0   +0
mees maalt 16-02-01, 18:10:55
Arvamused seinast seina. Aga kas keegu tegelikult ka teab, miks need asjad on täna nõnda ja mitte teisiti? Sanatoorium, kui sotsiaalobjekt (annab tööd) on hea, isegi väga hea. See, et see on projekteeritud kuidas Jumal juhatab, on halb, aga ei oma praegu tähtsust. See, et ümbruskonna liiklusskeemist on tekitadud üks fekaali ovaal (rahva keeles sitaratas) on väga halb. Aga miks on see probleem tekkinud? Muidugi mitte sanatooriumi süül vaid LINNAVALITSUSE JUHTIDE süül, kes viimasel ajal muud ei teegi, kui üritavad kokku lugeda sahkerdatud diilide kasumit enesele. Ja kui kogu aur on suunatud isiklike vajaduste rahuldamisele, siis ununeb inimlikult võttes ju kogu ümbruskond. Nende tänavate olukorda oleks pidanud käsitlema juba projekteerimise ajal, arvestades, et objekt valmibe meie mõnusas talvises kliimas. Probleem oleks ennetatud ja keegi poleks kaagutanud ning sanatooriumi sopaga pritsinud. Aga mõtlemine on meie linnaisade üks nõrki kohti ja nii see vanker ligadi logadi veereb, kuni kraav ette jääb. Arvatavasti üsna varsti.
Ja veelkord, selles juras pole süüdi mitte sanatoorium vaid linnaisad, kes ei suuda pimedate tehingute taustal oma ninast kaugemale. Inimene pole ju ass, et pimedas näeks.
-0   +0
huviline 18-02-01, 21:23:48
Mees maalt pakub välja küll hea mõtte kuid ei täpsusta kuis oleks saanud sitaratta keerlemisest projekteerimise kvaliteeti tõstes saanud hoiduda. Kas nii nagu omal ajal enne Viktor Kingissepa suurt sünnipäeva asfalti külmunud ja lumesegusele kruusale pandi.
Mees maalt tundub olevat küll oskuslik skeemide ja oletuste püstitamisel mitte aga lahendustele viitamisel.
Minusuguste tavakodanike suhtes on see pisut koormav ja küsimusi tekitav.
Jura aga tähendab praegusel juhul seda, et jahuvad tagantjärele targad. Nende puudust pole paraku kunagi olnud.
-0   +0
sass 19-02-01, 09:31:23
Kuule huviline, ära häma. Liiklus oleks pidanud käima sanatooriumi eest läbi nagu PLANEERING seda ette näeb. Vastasel juhul oleks tulnud investoril lihtsalt mõned miljonid pappi normaalse liikluskorralduse ja teeolude tagamiseks rohkem välja käia. Paraku ei kauple Mustise sugused linnaisad mitte linnaelanike huve silmas pidades vaid vaatavad, kuidas omale śanatooriumist restoran kätte saada. Küll tahaks teada ka seda, milline leht sellest liikluskorraldusest sügisel niiväga kirjutas. Äkki tegid seda ise?!!!
-0   +0
huviline 19-02-01, 10:52:53
Sassile: Otsing "sanatoorium" andis ühe vastusena
http://www.saaremaa.ee/uudised/arhiiv/4200/19sana.asp
Jään seisukohale, et liikluse tagasisuunamine sanatooriumi ette oleks vale ja linn peaks tänavajupi maha müüma.
-0   +0
sass 19-02-01, 17:02:22
No antud teema kontekstid ikka väga hea pealkiri. Pluss bussid jäävad sõitma + miljon maa hinnas maha (linna enda raha. Ja muidugi mitte sõnagi planeeringu rikkumisest. Vot selle artikli puhul tekib tõesti küsimus, miks ja kelle huvides see kirjutati.
-0   +0
mees maalt 20-02-01, 10:07:47
Minu süüdistus lahenduste mitte väljapakkumises on natuke liialdatud (viide huvilise kommentaarile). Kui ära lahendada need probleemid, mis takistavad mõistlikke lahendusi ellu viimast (viited minu kommentaarile), siis ei arutaks me täna selle teema üle. Nüüd aga soovijatele paar võimalust, mida oleks võinud ette võtta olukorra kontrolli all hoidmiseks.
1. Enne kui muudeti Kuressaare oluline liiklussõlm olematuks. olek tulnud välja ehitada Aia tänava pikendus. Kuna aga sihtotstarbelist raha on taodeldud igale poole mujale, kuhu vaja, siis selleks ürituseks raha ei olnud ega ole.
2. Ehitusluba oleks välja anda tulnud arvestusega, et ehitus valmib kevadsuvel. Tõhus, kuid ebademaokraatlik otsus. Kisa oleks rohkem, aga ka villa rohkem.
3. Teed oleks võinud asfalteerida pärast kanalisatsiooni jm kaevetööde lõpetamisel (suvel). Tol hetkel puudus linnal raha.
4. Miljoni kinkimise asemel oleks linn selle asfalti aga siiski ise maha pannud ja sanatoorium oma tee ise ära sillutanud.
5. Kuna planeering nägi ette liikluse kolgemise sanatooriumi eest, siis peaks täna kõik vaidlused lõppenud olema ja liiklus normaalselt kulgema.
Siin ongi võimalikud lahendused. Eriti palun tähelepanu pöörata punktile 5.
-0   +0
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Saaremaal oli esimene lisaõppekogunemisele kutsutu kohal paarikümne minutiga (5)
» Erakonnad kulutavad valimiskampaaniale pool kuni 1,5 miljonit eurot (1)
» Professor: Eesti ei pruugi Vene elektrivõrgust lahti ühendamist märgatagi (12)
» Balti riigid suudaks Venemaa elektrikatkestuse korral kuni 12 tunniga ühenduda Euroopa võrguga (98)
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2720 Veebimajutus: www.eq.ee