Kolmapäev, 22. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaares ähvardab 300 majapidamist prügitrahv  
 
Järgmised Viimased
37 kommentaari
 
 
*** 13-04-07, 14:08:14
mul eramaj. ma põletan kaminas enamus asju ära. mis vähegi veel tuld otsa võtab, sinna ka lendab.
-0   +0
nujah... 13-04-07, 17:16:25
sina oled küll see, kes põletab asjad ära, aga mõni lihtsalt viskab kuskile metsa alla :S
-0   +0
konn 13-04-07, 18:29:03
no kuulge, see põletamise jutt on ka narr mis narr. enamus asja põletad, aga mis sa ülejäänuga teed, ikka metsa või naabri prügikasti, tõeliselt haige suhtumine!!!
-0   +0
kasulik teada 13-04-07, 18:34:12
Soovitan seda natukest olmeprügi põletada igal nädala lõpul , kui kütate sauna.Selleks kütke sauna ahi tulikuumaks ja viimasena visake sisse prügi.Suures kuumuses põleb kõik ilma ,et tekiks tossu-nii saastate te kõige vähem õhku. Isegi metallist konservikarbid põlevad ära.
-0   +0
konnale 13-04-07, 18:40:44
Kuule konn. Oled vist paneelmaja korterist.Sul muidugi ei ole prahti kusagile panna.Muidugi , kõike ei saa põletada, kuid suuremjagu küll, pappkarbid, paberi jne, mis enamjagu koduse utiili moodustavadki.Õelge, kas on keegi vanasti maal talumajade juures näinud prügimägesid. Kuidagi nad sellest vabanesid, keegi ei viinud midagi metsa alla.Kõike tuleb teha mõistusega.
-0   +0
elanik 13-04-07, 23:31:30
kuulge trahviga ähvardajad!! kas te pakendiseadusest olete midagi kuulnud? kui ei siis oleks aeg see endale selgeks teha. kui jah, siis ei maksaks endale linnlaste ees ebakompetentsusega häbi teha.
-0   +0
kodanik 14-04-07, 01:20:20
Olen tubli linnakodanik ja kehtiv prügileping olemas aga seda on märgata tõesti, et meie riigis on kõik rattad pandud raiskamise peale tööle. Ja miks meie linnas ei korraldata igakevadisi kolukogumise ringe, nagu linnast väljas valdades ja mandrilinnades? Näiteks Kaarma vallas tuleb prügiauto lausa Kudjape külla kolu kokku korjama, kuigi see elamupiirkond on sisuliselt linnaosa, kuid juriidiliselt ei ole linna kooseisus. Ja mis veel kõige naljakam selle asja juures on see, et Kudjape küla on lausa prügimäe kõrval. See vististi näitab seda, et linnasakstel on linnakodanikest täitsa savi?
-0   +0
toetuseks kodanikule 14-04-07, 08:23:24
Muidugi on savi! Meid on kaks inimest. Kust kurat ma võtan selle prügi, millega ma iga kuu kaks või enam 140 liitrist konteinerit täidan.Kas pean hakkama seda kellegi käest ostma, et prügifirma saaks aga raha sisse kasseerida.Muidugi võiks seesama prügifirma korjata vanapaberit, millest koosnebki põhiliselt tavakodaniku prügi, ja seda tasuta.Küll seda annaks ka edasi müüa, kuid ei, niimoodi on ju mugavam.Kui ei ole prügi antud-trahv peale.Häbi peaks olema!
-0   +0
samuti toetuseks kod 14-04-07, 08:32:22
Loomulikult on savi kui linnas töötavad sellised "hüperaktiivsed" haljastuse ja heakorra spetsialistid, kes samal ajal vaevlevad suurushullustuse küüsis. Loe tänast MM-i Nädalalõppu ja veendud selles isegi.
-0   +0
kah eramaja omanik 14-04-07, 10:52:53
sama siin, kuulun nn sinna ringi, kus prügileping on küll tehtud, aga prügivedu veel tellimata. kui nüüd linnaisandaid (ja paneelmajade inimesi) peaks huvitama, et miks? siis vastuseks ulatan neile viisakalt ise prügimäele viidud prügi tsekid ja korralikult sinna juurde kokku volditud kuressaare sõnumid. miks viimase? aga lihtsalt sel põhjusel, et ammuilma huvitanud mind küsimus, et kellele on siis mõeldud need kevadiste nädalõppude soodushinnaga pakkumised? miks mulle tundub, et need just eramajaomanikke silmas pidades tehtud, sest vaevalt sinna paneelika inime oma talvist pahna viib. ja nüüd teine küsimus, et miks ma siis oma sodi ise ära viin. sel lihtsal põhjusel, et läbi lugedes selle pealesurutud kohustusliku prügiveo lepingu selgus, et sinna rohelisse kasti tohin ma panna ainult uusi asju(kes lepnigu sõlminud, eks need ka teavad mida sinna tohib panna ja mida mitte)muidugi ma ei õigusta linna prügikastide reostamist olmeprahiga, aga kummalisel moel arvatakse alati, et mahavisatud sodi taga on eramaja omanik.
-0   +0
kah eramaja omanik 14-04-07, 10:59:48
sry, unustasin lisamast, et kuidas ma oma prügi siis käitlen...ajalehed ja muu põlev materjal ahju, taara taarapunkti, kartulikoored ja muu selline komposti, nii et konteinerisse jõuab vaid konservikarp ja piimapakikile ja nu tõega nagu eelpool "toetuseks kodanikule 14-04-07, 08:23:24" mainis nu ei tule mul seda sodi niipalju, et prügifirma kohale kutsuda kord kuus, rääkimata kahest.
-0   +0
reaalsus 14-04-07, 13:10:27
Jutt eramaja omanike tublist tegevusest iseseisva prügikäitluse alal on väärt sama palju kui hulkuva kassi kaka laste liivakastis. Enamik eramaja omanikest veab oma saasta ikkagi metsa alla, jutt ahjus põletamisest ei kannata mingit kriitikat, sest iga majaomanik teab, kuidas paberi ja iseäranis plastmassi põletamine küttekehi ning korstnaid rikub. Kompostihunniku leiab parimal juhul ehk iga kahekümneviienda majapidamise õuest ning needki on hooldamata (vajalik kastmine, läbikaevamine ja sõelumine jäävad tegemata). Tähelepanuväärne on see, et ükski oma arust eeskujulik prügikäitlejast majaomanik ei julge oma nime all esineda, rääkimata pädevate keskkonnaspetsialistide ning ajakirjanike küllakutsumisest ja neile taolise eeskujuliku imemajapidamise uhkusega demonstreerimisest.
P.S. Jään ka ise anonüümseks. Sest muidu toovad anonüümsed saastakäitlejad oma kõntsa metsaaluse asemel minu aia taha.
-0   +0
soss 14-04-07, 14:35:32
Millise seaduse alusel see trahvimine toimuma hakkab? Ka minule ei meeldi inimesed, kes oma prahi veavad maanteekraavidesse ja teiste prügikastidesse, kuid kas saab inimest trahvida selle eest, et ta prügi ei tooda. Trahvida tuleks neid, kes oma prügi metsa alla ja mujale sokutavad ning pole süüdi need, kes seda ei tee.
-0   +0
to reaalsus 14-04-07, 19:52:08
tundub, et niimoodi suudabki mõelda ainult paneelmaja omanik, mis mõelda, puudub ju ka elementaarne lugemisoskus. kurb. samas ka kohutav, kui ikka inime arvab, et ahju alla tuld tehakse vaid puude ja tikkudega. aga eks ma siis valgustan Sind uuesti...paberi ja muu põleva sodi panem ma justnimelt ahju, plastmassi, loe PLASTMASSI e taara viin taarapunkti tagasi mis heapärast ma peaksin seda küll puude vahele toppima??? ja järeldusi kompostihunnikute puhul ära tee ainult oma tutvusringkonna põhjal. sõida vahel auto asemel ka rattaga. eriti kevadel paistavad need aianurkadest ilusasti ära. nii et tegelikult ei ole tegemist mingi imemajapidamisega, vaid lihtsalt elementaarse arusaamaga, et metsa alla ning Sinu prügikasti sodi toomine on inetu ja kui ma selle kõige juures ikkagi hakkan trahve saama, siis teeb selline asi hinge tigedaks küll. teeks kindlasti ka Sinul, kui samas olukorras oleksid. mis aga kakasse puutub, siis teie paneelikate vahel võib tõepoolest olla kakskümmend aastat tagasi toodud liiva hulgas neid junne, see ei anna õigust omi koeri jooksutamas käia justnimelt eramaja hoovide väravate taga ja siis heldinud pilguga ta kükitamist pealt vaadata, kusjuures ära korjavad selle tulemi tõepoolest ainult iga kahekümneviies...
-0   +0
to soss ja teised 14-04-07, 20:12:46
Kaarma vald on suures hädas linnast tuleva prügiga.
Tulin just ise Sõrvest natuka aega tagasi ja Loode Tammiku kast ajas prügi nii üle, et vähe pole. Suisa suured kilekotid paistsid olevat, ega siis ometi turistid juba vea. Inimeste hall hala, kuidas nad oma prügi käitlevad ja komposti toodavad on loll jutt. Mingi saastahunnik võib ju kellelgi olla, aga see on rohkem reostuse allikas, kui kompostimine. See kogus jäätmeid, mis inimesed oma ahjudes ära põletavad, sellega nad sihilikult reostavad kõiki meid, ja ümbritsevat keskkonda. Miks Kuressaare soojus ei tohi koos hakkega paberit põletada, lihtne vastus, see saastab keskkonda!
Aga, eks see võtab aega, kui kõik inimesed jäätmekäitlusest aru saavad.
-0   +0
 
  Kommentaarid 1 | 2 | 3 - Järgmised >>  
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» TTÜ professor soovitas muuta elektri võrgutasude hinnastamist ja jätkata põlevkiviga (49)
» Saaremaal oli esimene lisaõppekogunemisele kutsutu kohal paarikümne minutiga (25)
» Endise tippkommunisti euroametisse soovitanud Parts sõidab Brüsselisse kommunismi hukka mõistma (9)
» Hiiumaal veel koroonaviirust leitud pole (4)
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4109 Veebimajutus: www.eq.ee